-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da vatandaş kurallara uymuyor, vakalar artıyor!

Diyarbakır - 5 Haziran 2020 21:34 A A

Diyarbakır ve bölge illerindeki koronavirüs vakaları, kurallara uyulmaması nedeniyle sayı artmaya devam ediyor. Diyarbakır’da toplanan Bilim Kurulu Üyeleri, maske, sosyal mesafe ve el hijyeni konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

Türkiye geneli vaka sayısı düşerken, Diyarbakır ve bölge illerinde sayı her geçen gün artıyor. Artış nedeniyle pandemi Hastanesi olarak ilan edilen Eğitim Araştırma Hastanesinin 1 katı dışında tüm katlar doldu. Vatandaşlar, yetkililerin tüm uyarılarına rağmen sokağa maskesiz çıkıyor, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat etmiyor. Durum böyle olunca vakalardaki artışta sürüyor.

Kentteki vaka artışı nedeniyle bir araya gelen İl Bilim Kurulu Üyeleri, “Risk hala devam ediyor. Ancak vatandaşlarımız bu riski hafife alıyor. Ne yazık ki yapılan uyarıları dikkate almıyorlar. İnsanlar hiçbir şey yokmuş gibi eski alışkanlığını sürdürüyor ve dışarı çıkıyor. Bu hareketlilik hayra alamet değil. Bu nedenle lütfen dışarı çıkarken maskenizi takın, sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat edin” çağrısında bulundu.

Öte yandan Bilim Kurulu Üyeleri, maske takma zorunluluğu konusunu değerlendiriyor.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 740 kez okundu.
Diyarbakır - 21:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.