31° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da Yaya kontrol noktaları kuruldu

Bağlar - 9 Nisan 2020 15:24 A A

Diyarbakır’da Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında merkez Sur, Bağlar, Yenişehir, Kayapınar ile Silvan, Ergani ve Bismil ilçelerinde yaya kontrol noktaları kuruldu.

Diyarbakır’da 50’yi aşkın hasta Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Selehattin Eyyübi Devlet Hastanesi ile Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor. Pandemi hastaneleri olarak belirlenen diğer 6 sağlık kuruluşunda ise hasta alımına henüz başlamadı.

Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda salgının yayılma ihtimaline karşı tedbir alınmasını istediği Diyarbakır’da yeni uygulamaya devreye konuldu. Bu çerçevede yapılan toplantı sonrası Diyarbakır Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Sur ilçesinde yaya kontrol noktası olarak Nebi Camisi, Balıkçılarbaşı, Urfakapı, Kervansaray olmak üzere 4 adet kontrol noktası kurulmasına, Bağlar İlçemizde Medine Bulvarı ile Nükhet Coşkun Caddeleri arasında kalan yerlerde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Ergani ilçemizde İş Bankası önünden başlamak suretiyle bankalar bölgesini takiben Dicle yolu kesişimine kadar olan Ziya Gökalp Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Silvan ilçemizde Gazi Caddesinde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Kayapınar İlçemizde Huzurevleri Caddesi Dr. Sıtkı Güral Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Bismil İlçemiz İstasyon Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına, Yenişehir İlçemizde Ofis semtindeki Ekinciler Caddesi ile Gevran Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulmasına karar verilmiştir” denildi.

Bu haber 619 kez okundu.
Bağlar - 15:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.