38° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Diyarbakır’daki bebek ölümleri yargıda

Bağlar - 30 Ağustos 2019 11:14 A A

Diyarbakır Birlik ve Akademik Düşünce Derneği’nin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde yaşanan bebek ölümleri ile ilgili iddiası yargıya taşındı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi de, dernek yönetimini arayarak eldeki bilgi ve belgeleri istedi.

Diyarbakır Birlik ve Akademik Düşünce Derneği Başkanı Muhammed Beybur, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 2018’de 37 bebeğin enfeksiyondan kaynaklı öldüğünü, olayın gizlendiğini ve üstünün kapatılmak istendiğini açıkladı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan BAD-DER, İl Sağlık Müdürü M. Sait Avar, Halk Sağlığı Başkanı Zülfü Barış Şahin, Kamu Hastaneleri Başkanı Abidin Tüzün ve Kadın Doğum Hastanesi Başhekimi Özgür Demirel’in “Olası kast ile kasten öldürme-ihmali davranışla kasten öldürme-Taksirle öldürme” suçundan cezalandırılmasını istedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA AÇMADI

Söz konusu iddialardan sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı, dernek yönetimine ulaşarak, söz konusu hastaneyle ilgili eldeki bilgi ve belgeleri istedi.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise, “Hastanenin yapmış olduğu araştırmada herhangi bir şüpheli bebek ölüme rastlanmadığını, yapılan denetimlerde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ve kuvözlerin temizliğinin yapılmadığının tutanak altına alındığını belirterek, önümüzdeki günlerde eldeki bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.

Bu haber 1353 kez okundu.
Bağlar - 11:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.