13° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

Kayapınar’daki Dorşin Caddesine kadın heykeli dikilecek

Bağlar - 17 Ağustos 2019 20:42 A A

Kayapınar ve Bağlar ilçelerinde 12 kilometrelik orta refüjde peyzaj çalışmalarının startını veren DBB Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, ağaç alımında yerel üreticinin desteklenmesi için refüjlere kekik ve adaçayı dikileceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Dorşin Caddesi’ne kadın temalı heykeli dikecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Kayapınar ilçesi Dorşin, Leyla Kasım, Azadi ve Talaytepe caddeleri ile Bağlar ilçesi Evrim Alataş, Şengal, Ahmet Kaya, Hashavar, Haskef ve Siverek caddelerinde 12 kilometrelik peyzaj çalışmalarının startını verdi.

DORŞİN CADDESİNE KADIN HEYKELİ DİKİLECEK

Sur Belediyesi Eşbaşkanı Filiz Buluttekin ile birlikte startı verilen çalışmaları yerinde inceleyen DBB Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Dorşin Caddesi’ne kadın temalı heykelin dikilmesini istedi. Alana dikilecek bitki örtüsü hakkında fikir alışverişinde bulunan Mızraklı, caddelerin dikilecek çalı ve ağaçlardan sonra daha estetik bir görünüme kavuşacağını dile getirdi.

YEREL ÜRETİCİYE DESTEK

Mızraklı, dışarıdan ağaç satın almak yerine yerel üreticiyi destekleyeceklerini belirterek, ağaç alım garantisiyle yerel üreticiyi teşvik etmeleri gerektiği ve yerel üreticinin desteklenmesiyle kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Mızraklı, orta refüjlere kekik ve ada çayı bitkilerinin dikileceğini söyledi.

Bu haber 815 kez okundu.
Bağlar - 20:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.