36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’daki sağlık çalışanları da kan verdi!

Diyarbakır - 21 Mayıs 2020 15:59 A A

Kızılay’ın kan stok seviyelerinin azalması nedeniyle düzenlenen kampanyaya Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve Diyarbakır’da hizmet veren Kamu Hastaneleri çalışanları kan bağışında bulunarak destek verdi.

Koronavirüs pandemisi ve Ramazan ayı nedeniyle kan bağışının azaldığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin yaptığı açıklamada; “Covid-19 pandemisi dolayısıyla Kızılay’ın kan stoklarında ciddi düşüşler yaşanması ve Ramazan ayının gelmesiyle kan stoklarının kritik noktalara ulaşması nedeniyle Kızılay tarafından yapılan kampanyaya İl Sağlık Müdürlüğü ve Diyarbakır’da hizmet veren Kamu Hastanelerimizle katılarak kan bağışında bulunduk. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Sağlıklı olan vatandaşlarımızı 15 dakikalarını ayırarak kan bağışında bulunmaya ve ihtiyacı olan hastaların hayatlarını kurtarmaya davet ediyorum.” dedi.

Kan rezervi iyice azaldığı için sağlık çalışanları olarak katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kurumların meydan okumaları sonucu, mesai saatlerinde hastalara sağlık hizmeti sunan iftardan sonra da kan bağışında bulunan Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi, Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici ve çalışanları sosyal mesafeye dikkat ederek kampanyaya katılarak kan bağışında bulundu.

Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Başkanı Dr. Naif Yılmaz, duyarlılıklarından dolayı İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, vatandaşları kan bağışına davet etti.

Bu haber 647 kez okundu.
Diyarbakır - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.