33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Diyarbakır’ın en genç meclis üyesi adayı Sur’da

Diyarbakır - 27 Şubat 2019 19:45 A A

31 Mart tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Diyarbakır’ın en genç meclis üyesi adayı Diyarbakır’ın Sur İlçesinden İsmail Ortaç oldu. Ortaç, seçilirse en genç meclis üyesi olarak AK Parti’yi Sur Belediyesi Meclisi’nde temsil edecek.

AK Parti, genç girişimci İsmail Ortaç’ı Sur Belediye Meclis Üyeliği listesine koydu.  Ortaç, 2002 yılından bu yana AK Parti’ye hizmet eden bir ailenin ferdi olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, çevresinin ve halkın ısrarı üzerine AK Parti’den belediye meclisi adayı oluğunu söyledi.

‘’KÜÇÜK YAŞLARDAN İTİBAREN SİYASETİN İÇİNDEYİM’’

En genç meclis üyesi adayı olmanın gurur verici olduğunu ifade eden genç işadamı Ortaç, “Diyarbakır’ın en genç meclis üyesi adayı olarak buradaki tecrübeli arkadaşlarım ve büyüklerimle seçim çalışması yapacak olmaktan dolayı mutluyum. Sur’un yaşayacağı değişim sürecinde bu başarıyı sağlayacak ekibin içerisinde yer aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Babamın siyasette uzun yıllar hizmet etmesinden dolayı küçük yaşlardan itibaren siyasete her zaman ilgim ve alakam vardı. Tek hedefim seçildikten sonra bana bu görevi layık görenleri mahcup etmeyecek hizmetleri sunmaktır” dedi.

GENÇ GİRİŞİMCİ

1988 Diyarbakır doğumlu olan Ortaç, ilk ve orta öğrenimimi Sur İlçesine bağlı Köprübaşı mahallesinde tamamladı. Liseyi de Diyarbakır’da tamamlayan Ortaç, ticaretle uğraşıyor.

Bu haber 2024 kez okundu.
Diyarbakır - 19:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.