26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’ın Gıda Güvenilirliği Değerlendirildi

Diyarbakır - 11 Şubat 2021 10:22 A A

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar başkanlığında Gıda Güvenilirliğine yönelik genel durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürü Atalar’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu,  Gıda ve Yem Şube Müdürü Dr. Berna Duman Aydın, ilçe müdürleri ve beraberinde gıda kontrol görevlileri katıldı.

Atalar “2020 yılı içerisinde gerçekleşen başarılı çalışmalar için yöneticilere ve personele teşekkür etti ve 2020 yılında aktif olarak çalışan 70 gıda kontrol görevlisiyle toplam 17076 adet denetim ve 357 adet numune alımı gerçekleştirildiğini 2020 yılında 744.886 TL tutarında 72 adet idari yaptırım uygulandığını dile getirirken, “2021 yılında Diyarbakır’da gıda güvenilirliğini en üst seviyeye taşımak için gıda kontrol görevlilerine büyük bir şans verildiğini ve gıda kontrol görevlileri olarak bu görevi layıkıyla yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Toplantıda daha sonra tek tek söz alan ilçe müdürleri çalışma bölgeleriyle ilgili değerlendirmeler yaparak,  yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Bu haber 415 kez okundu.
Diyarbakır - 10:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.