22° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Diyarbakır’ın tarihi ve doğal güzellikleri kenti süsleyecek

Bağlar - 7 Şubat 2020 13:14 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğinin yoğun olduğu bölgelere şehrin tarih ve doğal güzelliklerini vurgulamak amacıyla dekoratif şehir aydınlatmaları için çalışma başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtmak ve kente estetik katmak amacıyla dekoratif şehir aydınlatmaları çalışmasını başlattı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Yolu, Seyrantepe Köprülü Kavşağı, havaalanı, otogar, Ofis Altgeçit ve Alipınar Köprüsü’nde ışıklı dekoratif şehir aydınlatmaları tasarım uygulamaları yapılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında; dekoratif şehir aydınlatma tasarım uygulamalarının ilki Seyrantepe ve Diclekent Köprülü Kavşağı’nda yapıldı. Işıklı slogan uygulamalarının dışında içlerinde kenti en iyi tanıtan ve en estetik fotoğraflarını barındıran pilon tabelalar uygulanacak. Bu uygulamaların 8 adeti Seyrantepe Köprülü Kavşağı ayaklarına giydirilecek, 2 adeti otogar mevkiinde, iki adeti ise havalimanı içinde konumlandırılacak.

Mart ayının sonuna kadar tamamlanması planlanan çalışmaların tamamlanmasıyla kent estetik açıdan değer kazanacak ve ziyaretçilere kendini anlatan bir niteliğe kavuşacak.

Bu haber 796 kez okundu.
Bağlar - 13:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.