19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Diyarbakır’ın tarım sektörü değerlendirildi

Diyarbakır - 20 Aralık 2017 10:28 A A

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. Vali Güzeloğlu’nu DSİ 10. Bölge Müdürlüğünde, Bölge Müdürü Ali Gökyel ve Şube Müdürleri karşıladı. Vali Güzeloğlu, karşılamanın ardından Toplantı Salonuna geçti.

Değerlendirme Toplantısına Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; Vali Yardımcısı H.Hasan Gökpınar, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Öner Çetin, Veteriner Fakültesi Dekanı M. Aydın Ketani,Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr Hasan Maral,Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ertan Atalar,DSİ Bölge Müdürü Ali Gökyel, Ziraat Bankası Genel Müdürü Fersent Adıyaman, Diyarbakır ve İlçelerdede faaliyet gösteren Oda Başkanları, Birlik Başkanları ve Şube Müdürleri katıldı.

“DİYARBAKIR’IN GELECEĞE TAŞINMASINDA TARIMI EN STRATEJİK VE TEMEL BİR SEKTÖR OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZÜ DE BELİRTMEK İSTİYORUM.”

Vali Güzeloğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Diyarbakır’ın geleceğe taşınmasında tarımı en stratejik ve temel bir sektör olarak gördüğünü ifade ederek, “Aslında tarım, bitkisel ve hayvansal üretim perspektif açısından baktığımız zaman, insanlık içinde en önemli ve en değerli üretim alanlarından ve stratejik konulardan biridir. İnsanoğlunun her dönem vazgeçemediği temel ihtiyacı ve temel gereksinimi olan beslenme den başlayarak neslin devamına hayatın sürdürebilmesine, şüphesiz buna bağlı olarak bütün değerlerin gelişmesine doğrudan etkileyen bir temel sektördür. Bu doğrultuda Diyarbakır’ımız da geçmişten bugüne ve geleceğe tarımın bu anlamda hem üretimde hem de değerlendirilmesi sürecinde en önemli merkezlerinden biridir ve bu iddiasıyla geleceğe doğru da inşallah kararlılıkla yol almaktadır.” diye konuştu.

Diyarbakır’ın tarım sektörünün değerlendirilmesi amacıyla yapılan toplantıda,planlanan projeler,  devam eden çalışmalar ve yapılması planlanan projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. (Diyarbakır Valiliği)

Bu haber 175 kez okundu.
Diyarbakır - 10:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.