28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakırlı genç yönetmen ilk filmi ‘Hivru’yu çekti

Bölge - 28 Aralık 2019 23:08 A A

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 2. sınıf öğrencisi Diyarbakırlı Devrim Aktürk, yönetmenliğini yaptığı ‘Hivru’ adlı ilk filminin Galasını gerçekleştirdi. İlk filmi olan ‘Hivru’ adlı filminin galasına yüzü aşkın kişinin katılması genç yönetmeni mutlu etti.

AKTÜRK: “BU ESER SADECE BENİM DEĞİL ŞAHSIMA DESTEK ÇIKAN TÜM DOSTLARIMIN ESERİDİR

Galada eseriyle ilgili konuşan Aktürk, eserin sadece kendisine ait olmadığını ve şahsına destek çıkan tüm dostlarının eseri olduğunu belirterek, “Bu eser belki siz değerli konuklarımız için küçük olabilir amma velakin bu filmde emeği geçen tüm dostlarım için çok büyük bir eserdir. Bu film sadece benim değil, diğer arkadaşlarımın da İlk filmi, ilk deneyimi ve ilk tecrübeleriydi. Haliyle filmde hatalarımız ve yanlışlarımızda bulunmaktaydı. Ancak biz hiç vazgeçmedik ve filmimizi en güzel haliyle galasını, siz değerli film severlere sunduk. Bizi izlediğiniz için ekip arkadaşlarım adına teşekkürlerimi eder, şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

ARABOĞLU: “FİLMDE ZORLUKLAR YAŞADIK!”

Yönetmen Yardımcısı Meryem Araboğlu ise, Filmi çok zor koşullarda çektiklerini ifade ederek, “Bu film, benim ilk çekim deneyimimdi. Bunun için Devrim Aktürk’e çok teşekkür ediyorum. Oyuncu arkadaşlarımın anlatılmak istenen duyguyu güzel bir şekilde yansıttıklarını düşünüyorum. Bu filmi çekerken birçok zorlukla karşılaştık ama Hivru’ya duyulan aşk, hepsinin üstesinden gelmemize yardımcı oldu. Bu filmde emeği geçen ekip arkadaşlarıma minnettarım” dedi.

OYUNCU KAYA: “3 DAKİKALIK FİLMİMİZ İÇİN 3 GÜN UĞRAŞTIK”

Filmin oyuncusu Büşra Kaya da, Havanın soğuk olmasından ötürü çok sorun yaşadıklarını ancak hiç yılmadan filmi bitirdiklerini vurgulayarak, “Bu film benim ilk oyunculuk deneyimimdi. Ekip arkadaşlarımla 3 dakikalık filmimiz için 3 gün boyunca uğraştık ama ben değdiğini düşünüyorum. İlk deneyimimiz olduğu için, eksiklerimizin olduğunun farkındayız. Ancak şunu belirtmek isterim ki, filmimiz için çok büyük emek verdik. Bunun için bile izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Başta yönetmenimiz Devrim Aktürk olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarımın emeğine sağlık diyorum ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

OYUNCU ÇİÇEK: “ERZURUM GİBİ SOĞUK BİR İLDE İÇİMİZİ ISITAN BİR PROJEYDİ”

Film için ekip arkadaşlarına teşekkür eden oyuncu Fatih Çiçek de, “Değerli arkadaşıma, bana projesinde yer verdiği için çok teşekkür ediyorum. Oyunculuk rolü bakımından ikinci deneyimimdi. Elbette bir takım amatörlüklerimiz olmuştur ama bizim için çok güzel bir projeydi. Erzurum gibi soğuk bir memlekette, içimizi ısıtan insanlarla, üşüyerek de olsa güzel bir film çektiğimizi düşünüyoruz. Bizi izlediğiniz için de minnettarız” şeklinde konuştu.  

Bu haber 1911 kez okundu.
Bölge - 23:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.