28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

Diyarbakırlı karatecilerden alkışlanacak başarı!

Diyarbakır - 12 Şubat 2019 11:16 A A

Bayburt’ta düzenlenen Okullararası Karate Türkiye Yarı Final müsabakalarında Diyarbakırlı karateciler, toplamda 20 madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza attı.

Okullar arası Karate Yarı Final müsabakaları Bayburt’ta tamamlandı. Diyarbakır karate takımı, 8 altın, 6 gümüş ve 6 bronz madalya alarak, kente döndü. 19 ilden 250 sporcunun yer aldığı müsabakalarda toplamda 20 madalya elde eden Diyarbakırlı karateciler, Nevşehir’de yapılması planlanan Okullararası Karate Türkiye Finallerine katılma hakkını elde etti.

FİNALLERE ADINA YAZDIRAN SPORCU ÖĞRENCİLER

Bayburt ilinde yapılan Okullar arası Karate Yarı final Mücadelesinde Madalya alarak dereceye giren Öğrenci sporcular ise şöyle:

ALTIN MADALYA

Sena Kızılaslan,

Ece Erdoğan,

Amine Akçakmak,

Zeynep Akçakmak,

Hatun Tek,

Yusuf Kaya,

Serdar Mamay,

Hüseyin Demir,

GÜMÜŞ MADALYA

Yakup Akyüz,

Yusuf Üngür,

Deniz Yazar,

Merve Polat,

Yağmur Demir,

Şeymanur Cengiz.

BRONZ MADALYA

Şilan Kazan,

Kasım Tune,

Ezgi Kaya,

Zeynep İkbal Güler,

İbrahim Özden,

Bilal Emre Bayram

İDRİS GÜRBÜZ’E TEŞEKKÜR

Türkiye Karate Milli Takım Antrenörü ve Diyarbakır Karate İl Temsilcisi Ahmet Yazar, Bayburt’ta gerçekleşen müsabakaların oldukça zorlu geçtiğini söyledi. Yazar, “Zorlu geçen müsabakalarda çok önemli başarılar elde ettik. Sporcularımız toplamda 20 madalya elde ederek, Türkiye finallerine katılma hakkını elde ettiler. İnşallah Türkiye finallerinde sporcularımız başarılı olan ve Diyarbakır’a madalya kazandırırlar.

Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şeyhmus Kızılaslan da Bayburt’ta çok iyi ağırlandıklarını belirterek, “Bayburt Karate İl Temsilcisi İdris Gürbüze, Diyarbakır karate kafilesine göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten müsabakaların başlangıcından sonuna kadar çok iyi ağırlandık. Bu nedenle çok mutluyuz. Müsabakalara katkı sunan herkesi de kutluyorum.” dedi.

Bu haber 831 kez okundu.
Diyarbakır - 11:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.