29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbekirspor’dan Bucaspor Teknik Direktörüne sert tepki!

Diyarbakır - 18 Mart 2021 11:39 A A

Misli.Com 3.Lig 1.Grup lideri Diyarbekirspor’un yönetimi, Bucaspor 1928 teknik direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Artvin Hopaspor maçından sonra “PKK ve Diyarbakır’dan kaç para aldınız?” şeklindeki sözlerini yazılı açıklama yaparak kınadı.

Kulübün açıklamasında gereğinin yapılması için adli ve yargı birimleri ile Futbol Federasyonu’na da çağrıda bulunuldu.

Açıklamada, “İnsanlıktan nasibini alamamış, antrenör demeye dilimizin varamadığı Bucaspor 1928 Teknik Direktörü Uğur Balcıoğlu’nun Artvin Hopaspor’la oynadıkları maçtan sonra kulübümüzü ve şehrimizi hedef alan IRKÇILIK sözlerini şiddetle kınıyoruz. Kendisini ve mesnetsiz anlayışını değerli Türkiye kamuoyuna şikayet ediyoruz. Aziz vatanın kıymetli parçası olan Diyarbakır şehrini potansiyel suçlu görmek senin gibi hastalıklı beyinlerin haddini de çapını da aşar. Şerefli bir şekilde mücadele eden ve 4 hafta önce aynı sahada bizimle de berabere kalmış olan Artvin Hopasporu ve kulübümüzü itham eden ahlaksızca ve IRKÇI ifadeler için gereğini yapacağız. Bu hususta Türkiye Futbol Federasyonu ve adli birimleri toplumu kin ve nefrete sürükleyen bu  Sözde Teknik direktör denen zat hakkında gereğini yapmaya davet ediyoruz. Siz şampiyon olasınız diye hiç bir takım mücadele etmesin mi?. Böyle mi şampiyon olmak istiyorsunuz?” denildi.

“ŞEHRİMİZİ KARALAMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR”

Bucaspor başkanı ve başkan yardımcısının da Diyarbakırlı olduğu ifade edilen açıklamada, “Diyarbakır size göre terörist ise o zaman görev aldığınız kulübün başkanı  ve başkan yardımcısı hangi kategoriye giriyor? Teknik heyet ve futbolcularımızın tertemiz mücadelesini, kulübümüzü ve şehrimizi karalamak ne sizin ne de kimsenin haddi değildir. Toplumu kamplara bölen, spor sahalarını çirkinleştiren bu ahlaksız ve hadsiz anlayışa karşı en iyi cevabı alnımızın akıyla şampiyon olarak göstereceğiz bu kadim Diyarbakır şehrinin kimsenin hakkı yok IRKÇILIKLAN karalamaya dünyanın karşı geldiği IRKCI söylemlere ne yazık ki kendini Teknik direktör sanan zavallı Buca spor un hocasını kınıyoruz Ve bunu Herkes bilsin ve unutmasın bizler. DİYARBAKIRLI OLMAKTAN GURUR VE ŞEREF DUYUYORUZ” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber 575 kez okundu.
Diyarbakır - 11:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.