Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DOGÜNKAD’da bayrak değişimi

Diyarbakır - 31 Mart 2021 10:48 A A

Diyarbakır’da kurulan Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAD)’da bayrak değişimi yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği’nin (DOGÜNKAD) 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Dernek binasında yapılan ve tek lise ile girilen seçimlerde Rojda Yılmaz DOGÜNKAD’ın yeni başkanı seçildi. Başkan yardımcılığına Özlem Külahci, Genel Sekreterliğe Fidan Bozdoğan, Saymanlığa Hilal Yalçın ve yönetim kurulu üyeliğine Dorşin Yalçın getirildi.

‘YARINLARIN İNŞASINDA DA BİZ OLACAĞIZ’

Seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan derneğin yeni başkanı Rojda Yılmaz, “Bu bayrak yarışında bizden önce görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Amacımız farklı sektörlerde çalışan kadınlarımızın sorunlarını çözmek ve kadınları üretime dahil edecek projeler geliştirmek. Kadınlarımızın karşılaştığı tüm sorunlarla mücadele etmek kentteki sivil örgütleri ile işbirliği içinde olacağız. Üreten kadınlar olarak ‘yarınların inşasında da biz olacağız’ şiarından vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Bu çerçevede tüm kadın arkadaşlarımızı aktif olarak çalışmalarımıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Yılmaz son olarak, eski başkanlar Ferda Cemiloğlu ve Nevin İl’e teşekkür etti. Öte yandan önceki dönem başkanlık yapan Ferda Cemiloğlu ve Nevin İl, doğal üye olarak yönetimde yer alacaklarını ve yönetime destek vereceklerini dile getirdi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 764 kez okundu.
Diyarbakır - 10:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.