-4° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Doktorlar Diyarbakır’da buluştu

Diyarbakır - 18 Kasım 2019 14:12 A A

Son günlerde tarihi mekânların ziyaretleri ve fuarlarla dikkatleri üzerine çeken Diyarbakır, bu kez de doktorlara ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin birçok kentinde mide kanseri konusunda deney ve tecrübe sahibi olan, mide kanseri konusunda uzman olan doktorlar Novotel’de bir araya geldiler.  Gazi Yaşargil Araştırması Hastanesi cerrahi onkologlarından Dr. Bahri Çakabay yapılan konferansın konusu ve gündemlerine ilişkin konuştu.

BİRÇOK İLDEN GELEN HOCALAR DİYARBAKIR’DA MİDE KANSERİNİ KONUŞTU

Dr. Çakabay, şöyle konuştu:  “Konferansımızın konusu mide kanseridir. Mide kanserini gün boyu tartışacağız. Dört oturum yapacağız. Her oturumda dört konuşmacı olacak. Kanser nasıl oluşuyor, belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılabilir? Mide kanserinde ne durumdayız, neler yapabiliriz? Konuşmacılar anlatımlarının yanında video sunumları da yaptılar.  Bu konuda Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden deneyim kazanmış hocaların hepsini çağırdık. Bu konular üzerinde tartışmalar yürütüldü. Konferans çok verimli geçti. Hocalarımız toplantıya katılmaktan ve Diyarbakır’a gelmekten dolayı çok mutlu oldular. Geçen sene kolon rektum kalın barsak kanseri sempozyumu yapmıştık. Çok geniş bir katılımla yapılmıştı. Bundan kazandığımız deneyimle bu sene mide kanseri üzerine tartıştık. Seneye de meme kanserini tartışacağız. Benzer şekilde yapacağımız bu konferansı da geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz. Bu konferans için; İstanbul, Ankara, Sivas, Bursa, İzmir, Urfa, Van gibi şehirlerden deneyimli, kanser cerrahisinde otorite olmuş, bu konuda öne çıkmış, tecrübesi yıllara dayanan hocalarımızın katılımıyla deney ve tecrübelerin paylaşımı yapıldı. Diyarbakır da bu konuda ilk kez mide kanseri konusunda bu konuyu, bu boyutta ele alıyoruz. Buradan elde edeceğimiz deney ve tecrübeler ışığında kendimizi daha da yenileyeceğiz ve çalıştığımız hastanelerimizde hayata geçireceğiz. Bizim için çok yararlı bir çalışma oldu.”

Kaynak: Tigris Haber Gazetesi

Bu haber 720 kez okundu.
Diyarbakır - 14:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.