Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dr. Alper Biten: ‘8 Mart bir gün değil her gün aynı olsun’

Diyarbakır - 8 Mart 2021 10:27 A A

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Aziz Alper Biten, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dr. Biten, mesajında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlandığını belirtti.

“MODERN VE ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN OLUŞMASINDA SÖZ SAHİBİ OLDULAR”

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını bildiren Dr. Biten, Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınların, üstlendikleri misyonu ve yaşatma görevini hiçbir fedakârlıktan çekinmeden yerine getirdiğini, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olduklarını kaydetti.

“KADINLAR EKONOMİK VE SOSYAL YAŞAMIN AYRILMAÇ PARÇALARIDIR”

Kadınların, ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçaları, üretimin etkin unsurları olduğunu belirten Dr. Biten, şöyle dedi:

“Ülkemizde, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın siyasette ve diğer alanlarda daha fazla temsil edilmeleri ve etkin rol üstlenmeleri övünç kaynağımızdır. Büyük Önder Atatürk’ün öngörüsüyle, kadınlarımız her alanda erkeklerle eşit koşullarda olacak şekilde yasal düzenlemeler, birçok dünya ülkesinden önce hayata geçirilmiştir. Kadınlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, kadın hakları konusunda önemli gelişmeler sağlanmaktadır. Kadın erkek eşitliğinin gerçekleşmesi için gösterilen çabaları destekliyor, tüm vatandaşlarımızı bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum”

Aleyna Nur BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 336 kez okundu.
Diyarbakır - 10:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.