14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DTSO: “AKBANK fırsatçılık yapıyor”

Diyarbakır - 3 Nisan 2020 17:27 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, koronavirüs salgınıyla yaşanan süreçte olumsuz etkilenen iş dünyası ve bu durumdan yararlanan özel bankaların olduğuna dikkat çekmek için bir açıklama yaptı.

İhtiyaç duyduğu finansmana erişmekte güçlük çektiği bu kriz döneminde durumdan yararlanan AKBANK’ın fırsatçılık yapmaya devam ettiği ifade edilen açıklamada, “Kovid-19 salgınından sonra yaşanan sosyal ve ekonomik sorunları minimize etmek amacıyla kamu ve  özel  bankalar  tarafından  uygulamaya  başlanan  kredi/borç  erteleme  destekleri  iş  camiası tarafından büyük bir sevinçle karşılanmıştır.

‘HER KRİZ DÖNEMİNDE TEKRARLANAN BİR UYGULAMA’

Ancak Odamıza kayıtlı birçok firmanın bankacılık sektöründe karşılaştıkları sorunları çözmek için AKBANK’a yapmış  oldukları  ısrarlı  talepler  olumlu  karşılanmamaktadır. Birçok firmanın ısrarlarına rağmen kredi/borç erteleme ve yeni kredi kullanma talepleri olumlu karşılanmamıştır. AKBANK daha önce yaşanan kriz dönemlerinde de kredi kullanmış müşterilerini kredilerini kapatma konusunda baskı yapmıştı” denildi.

AKBANK BBDK’YA ŞİKAYET EDİLDİ

Açıklamada, AKBANK kredi/borç erteleme ve yeni kredi açma konusunda gerekli kolaylıkları sağlamadıkları gibi, şirketleri grup statüsüne sokarak bir başka şirketle bağlantılı oldukları gerekçesiyle riskli şirket statüsüne aldıkları belirtilerek, “Bu ve benzer şikâyetlerin Odamıza sıklıkla iletilmesi üzerine, Odamız tarafından yapılan incelemelerde benzer şekilde onlarca başvurunun AKBANK tarafından reddedildiği görülmüştür. Söz konusu bu durumu Hazine Ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Bankacılık Düzenleme  ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) ilettik ve yakın takipçisi olacağız” denildi.

Bu haber 1056 kez okundu.
Diyarbakır - 17:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.