27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DTSO Kadın Meclisi’nden ESDENİZ Kimyaya ziyaret

Bağlar - 24 Ekim 2020 22:10 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Meclisi Sözcüsü Seda Yılmaz Berakatoğlu ve bir grup Meclis üyesi kadın ile birlikte Mega Sanayi Sitesi’nde temizlik ürünleri firması ESSA imalat atölyesini ziyaret etti. Berakatoğlu, ESSA Temizlik ürünleri Firması sahibi Esra Arslan’dan, atölyedeki çalışmalar ve pazarlama konusunda bilgi aldı.

Yaklaşık 1 yıl önce Kadınların ekonomiye daha fazla katılmasının önünü açmak amacıyla, Türkiye’nin Türkiye’de ilk kez Diyarbakır’da kurulan Kadın Meclisi, kadınların ekonomiye katılımını sağlamak ve ekonomideki kadınlara destek amacıyla çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Kadın Meclisi yeni Sözcüsü Seda Yılmaz Berakatoğlu, 2 yıl önce Diyarbakır’da kurulan dezenfektan, sıvı sabun, sıvı deterjan gibi temizlik ürünleri üreten ESSA (ESDENİZ) Firmasını ziyaret etti.

Firma yetkilisi Kadın girişimci Esra Arslan’dan üretim çalışmaları ve Pazar konusunda bilgi alan Berakatoğlu, kadın girişimcilere yönelik ziyaretlerini devam ettireceklerinin altını çizerek, Arslan’a çalışmalarından dolayı başarılar diledi. Kadın Meclisi olarak, girişimci kadınlara yönelik desteklerinin devam ettiğini ifade eden Beraketoğlu, kadınlar arası dayanışmanın Diyarbakır’da yaygınlaştıracaklarını söyledi.

ESSA Firması yetkilisi kadın girişimci Arslan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların ekonomide görünür olması açısından bu tür ziyaretlerin kendisi açısından mutluluk verici olduğunu söyledi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 2183 kez okundu.
Bağlar - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.