11° Kapalı
  • EURO 6.79
  • DOLAR 6.18

DTSO Kadın Meclisi’nden Mızraklı’ya ziyaret

Diyarbakır - 28 Temmuz 2019 19:12 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Meclisi Dönem Sözcüsü Sevim Vural ile üyeler, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

Kentteki kadın sorunlarına müdahil olmak ve kadın istihdamını artırmak amacıyla DTSO bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Belediye kadın meclis üyeleriyle birlikte konuklarını karşılayan Mızraklı, buluşmadan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Konuklarıyla daha önce farklı mecralarda bir araya gelme şansı yakaladıklarını hatırlatan Mızraklı, buluştukları anlarda da birçok şeyi dile getirme fırsatı bulduklarını ama artık bazı şeylerin temennilerin ötesine geçip pratikleşmesi gerektiğini söyledi. Mızraklı konuşmasının devamında, “Artık sözün çok olduğu değil, eylemin çok olduğu ve pratiğin daha zengin olduğu süreçlere ihtiyacımız var. Bu noktada hem sabrı hem aklı en fazla billurlaştırmış olan kadınların, söyleyeceği söz çok değerlidir. O anlamda da bizim için rehber niteliğindedir.” ifadelerine yer verdi.

Mızraklı’nın ardından açıklamalarda bulunan Kadın Meclisi Dönem Sözcüsü Sevim Vural, birlikte çalışmaya hazır olduklarını ve kentin de bu birlikteliğe ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Bu haber 540 kez okundu.
Diyarbakır - 19:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.