35° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DTSO, Karate Şampiyonasına sponsor olacak

Diyarbakır - 13 Eylül 2019 10:50 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) binlerce insanın başka şehirlerden Diyarbakır’a geleceği Türkiye Karate Şampiyonası’na sponsorluk yapacak.

Diyarbakır, Kasım ayında önemli spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak.

3 bine yakın insanın katılması beklenen Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası kent için büyük önem taşıyor. Antrenöründen yöneticisine, hakeminden sporcu yakınlarına binlerce insan  başka şehirlerden gelip hem kentin tanıtımına katkı sunacak, hem de ekonomik destek sağlayacak.

SPONSOR OLDU

Bu dev organizasyonun sponsorluğunu Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası (DTSO) üstlendi. Son zamanlarda spor kulüplerine ve spor organizasyonlarına verdiği destekle dikkat çeken DTSO’nun tarihi şampiyonanın mali yükünü omuzlaması geniş yankı uyandırdı. Türkiye Karate Federasyonu yöneticileri ve spor camiası spora sağlanan bu katkısından dolayı DTSO yönetimine ve mensuplarına teşekkür etti.

Kendisi de eski bir spor yöneticisi olan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, daha önce yaptığı açıklamalarda sporun kent için taşıdığı öneme dikkat çekerek spora her türlü desteği vereceklerini dile getirmişti.

Bu haber 676 kez okundu.
Diyarbakır - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.