27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DTSO tarafından Dicle’ye Küçük Sanayi sitesi yapılacak

Dicle - 15 Şubat 2021 13:43 A A

Dicle İlçesinde bir ihtiyaç haline gelinen ve yapılması planlanan Dicle Küçük Sanayi sitesi hakkında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya önemli açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Dicle’de küçük sanayi sitesi kurulması yönünde oluşan talebin hayata geçirilmesi için, başta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü olmak üzere, ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler ve yazışmalar yapıldığını, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde toplantılar gerçekleştirildiğini söyledi.

Dicle İlçesine küçük sanayi sitesinin yapılması için önemli çalışmaların yapıldığını belirten Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, “Dicle Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımı için ilçede bulunan işletmeler gezilmiş, Dicle Belediye Başkanı Sayın Felat Aygören ve Dicle Kaymakamı Sayın Kadir Yurdagül ile görüşülmüştür. Diyarbakır ili Dicle ilçesinde faaliyette olan küçük işletmelerin mevcut durumlarını, büyüme eğilimlerini ve Dicle ilçesinde kurulması planlanan sanayi sitesine ihtiyaç olup olmadığını ve ihtiyaç olması durumunda da ortalama taleplerin belirlenmesine yönelik Odamız tarafından anketler düzenlenmiştir. İşletmeler tarafından bir an önce küçük sanayi sitesinin hayata geçirilmesi gerektiği belirtilmiş, Dicle Küçük Sanayi Sitesi kurulması yönünde ciddi bir talep oluşmuştur” dedi.

“DİCLE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KURULMASI NOKTASINDA YAPI KOOPERATİFİ KURULDU”

Dicle Küçük Sanayi Sitesi’nin yapım için çalışmaların büyük bir hassasiyetle yürütüleceğini aktaran Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, “Dicle Küçük Sanayi Sitesi’nin kurulması noktasında yapı kooperatifi kuruluşu gerçekleştirilmiştir. Odamız ve Karacadağ Kalkınma Ajansı ile birlikte yapılan anketlerin bir analiz raporu çıkarılmıştır. Gelinen aşamada zemin etüdünün gerçekleştirilmesi ve akabinde üyeliklerin tamamlanması çalışmaları yapılacaktır. Kurulacak sanayi sitesi karma olacağından firma talepleri ve sınıflandırılmaları yapılacaktır. Bahsi geçen çalışmalar büyük bir hassasiyetle yürütülecektir” şeklinde konuştu.

“KURULACAK KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İLÇENİN EKONOMİSİNE CANLILIK GETİRECEK”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, “Dicle ilçemize önemli katkılar sağlayacak olan bu çalışma için bizler de daha önceki tecrübelerimizden hareketle hataya mahal vermeden adım adım ilerleme gayreti içerisindeyiz. Çalışmalarda önemli bir mesafe kat ettik. Kurulacak küçük sanayi sitesi ilçenin ekonomisine canlılık getirecek ve önemli bir katma değer sağlayacaktır. Ayrıca istihdama da önemli bir katkısı olacaktır. Taleplerin halen toplandığını belirtmekte fayda görüyorum. Hem mevcut halı hazırda işletmeleri olan firmalar, hem de yeni yatırımda bulunmak isteyen girişimcilerimiz talepte bulunabilirler.  Talepte bulunmak için Odamız ile irtibata geçildiğinde detaylı bilgi paylaşımı yapılarak talepler alınacaktır” diye konuştu.

Bu haber 446 kez okundu.
Dicle - 13:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.