-7° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DÜ Onkoloji Bölümünde hijyen sorunu

Diyarbakır - 10 Haziran 2020 11:34 A A

Diyarbakır’daki Dicle Üniversitesi Hastaneleri Onkoloji Bölümü’nde yatan kanser hastası annesinin tedavisi ile yeteri kadar ilgilenilmediğini belirten hasta yakını Mehmet Alphan, hastanede hijyen sorunu olduğunu iddia etti.

Dicle Üniversiteleri Hastaneleri Onkoloji Bölümü’nde yatan 72 yaşındaki kanser hastası annesinin (Fatma Alphan) tedavisi ile yeterince ilgilenilmediğini iddia eden Mehmet Alphan, hastanede yaşanan kimi sorunlara ilişkin konuştu.

Hastanede hijyen sorunu olduğunu yemeklerin kötü çıktığını ve tek asansörün çalıştığı asansörde hastalarla atıkların aynı asansörle taşındığını belirten Mehmet Alphan, hastane yönetimini CİMER’e şikayet ettiğini belirtti.

ONKOLOJİ HASTANESİNDE HİJYEN SORUNU

Rahim kanseri olan 72 yaşındaki annesine refakat ettiğini ifade eden Mehmet Alphan, hastanede yaşadığı sorunlara ilişkin şunları söyledi: “40 gündür hastanede annemin yanında refakatçiyim. Hastane koşullarının bu durumda olduğunu hiç tahmin edemezdim. Kir, pas; insanlara hiç önem verilmiyor. Temizlik sıfır. Tabak çanaklar kirli, gelen yemekler yenilmiyor. Hasta ile refakatçisine aynı tabakta kahvaltı veriliyor. 40 gündür hep özel lokantalardan yemek yiyorum. İnsanlarımızı değersiz görüyorlar. Kemoterapi ilaçlarını bulamıyoruz. Dezenfektan yok. Bir tek asansör aktiftir. Çöpler, hastalar, tıbbi atıklar, bütün her işlem tek asansörle yapılıyor. Hastanede ellerimizi temizlemek için dezenfektan yok, maske verilmiyor. Bütün bunlar gözlerimle şahit olduğum durumlardır.”

‘HASTANENİN TÜM GİRİŞLERİNDE DEZENFEKTAN, ATEŞ ÖLÇER VE MASKE VAR’

Konuyla ilgili konuşan D.Ü. Hastaneleri Müdür Yardımcısı Mehmet Şah Söner şunları söyledi: “Onkoloji’de bizim iki tane asansörümüz var. 2 hafta önce ihaleye çıktı. Sözleşmeyi Cuma günü firma imzalıyor ve akabinde de önümüzdeki hafta yüze 99 başlayacak. Çocuk Onkoloji Hastanesi’nin tüm girişlerinde dezenfektan, maske ve ateş ölçer var. Kapıda güvenlikçiler ateş ölçüyor. Maskesi olmayan vatandaşımıza da maske dağıtıyoruz. Yemekhanelerle ilgili de denetçilerimiz var, söz konusu eksiklikleri değerlendiririz. Bugün yemekhanede denetimimiz var, tüm bunları masaya yatıracağız. İmkanlar dahilinde Çocuk Onkoloji’de daha iyi şartlarda hizmet vermeye çalışıyoruz.”

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 540 kez okundu.
Diyarbakır - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.