14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Düğün salonu sahipleri kiracılardan kira almayacak

Bağlar - 7 Nisan 2020 15:04 A A

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok işletmenin faaliyetleri İçişleri Bakanlığınca durduruldu. Alınan karardan etkilenen işletmelerin arasında yer alan düğün salonları da yer aldı. Diyarbakırlı Mülk sahipleri kiracılardan 3 aylık kira almama kararı aldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle düğün salonlarında da faaliyetler durduruldu. Faaliyetlerin durdurulmasıyla beraber sıkıntı yaşayan düğün salonu işletmecilerine mülk sahipleri sahip çıktı. Emsal bir karar alan Mülk sahibi Celal Demirtaş ve beraberindekiler kiracılarından 3 ay boyunca kira almama kararı aldı. Demirtaş, alınan bu kararın gerek düğün salonları gerekse de diğer işletmelerde de uygulanmasını temenni ettiğini söyledi.

3 AY KİRA ALMAYACAKLAR

Diyarbakır’da düğün salonu işletmecileri geçtiğimiz gün 21 kişinin katılımıyla toplantı gerçekleştirdi. Koronavirüs salgınından dolayı faaliyetleri durdurulan düğün salonlarına destek amaçlı kararların alındığı toplantıya dair konuşan Demirtaş, “Arkadaşlarımız katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Ülkece geçtiğimiz bu zorlu günlerde arkadaşlarımıza yardımcı olmak adına kiracılardan 3 aylığına kira almama kararı verdik. Düğün salonlarında kira, elektrik, su, ısıtma ve personel maaşlarının toplamı büyük meblağlara tekabül ettiği için işletmeci arkadaşlarımıza destek amaçlı kira almama kararına vardık. Geçtiğimiz bu zorlu süreçte bizde elimizden geldiği kadarıyla arkadaşlarımıza destek olmaya çalışacağız. Dileriz ki gerek bizim sektörden gerekse de diğer sektörlerde de böyle kararlar alınır. Bu sıkıntılı dönemde bizde elimizden geldiğince arkadaşlarımız destek olmaya çalışacağız” dedi.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan zorluklara karşı herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurgulayan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “Gün birlik olma günüdür. Bu süreçte herkes elini taşın altına koymalı ve çevresindeki ihtiyaç sahiplerine ve sıkıntı çekenlere destek olmalıdır. Birlik ve beraberlik içinde olursak salgından hem daha az etkilenmiş hem de daha güçlü çıkacağımıza inanıyorum. Düğün salonu işletmecileri ve mülk sahipleri olarak aldığımız bu kararın diğer meslek ve iş kollarına da örnek olmasını istiyoruz. Unutmayalım ki bugün sıkıntı yaşayan komşumuz ancak yarın sıkıntıyı yaşayan biz olabiliriz.”

Kaynak: Güneydoğu GÜNCEL

Bu haber 625 kez okundu.
Bağlar - 15:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.