Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dünyada Her Saniyede 1 Kişi Bu Firmanın Ürününü Kullanıyor

Diyarbakır - 31 Aralık 2020 13:47 A A

Diyarbakır’dan yola çıkıp dünyanın önemli markalarından biri haline gelen Lila Kozmetik, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) yeni tesisini faaliyete geçirdi. Lila Kozmetik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız, “Dünyada saniyede 1 kişi ürünümüzü kullanıyor, bu yıl hedefimiz 1,2 kişinin kullanması” dedi.

Diyarbakır’da 17 yıl önce yola çıkan, şu anda saç renklendirme ve bakım ürünlerinde dünyanın en önemli markalarından biri haline gelen Lila Kozmetik, Diyarbakır OSB’deki yeni tesisini faaliyete geçirdi. Yıllık 50 milyon dolum kapasiteli, 400’ü aşkın çalışanın istihdam edildiği yeni tesisin peyjajında palmiye, bonzai zeytin ağacı gibi egzotik ağaçlar kullanıldı.

Lila Kozmetik Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız, dünyada şu anda saniyede 1 kişinin Lila Kozmetik ürünlerinden kullandığını, bu yılki hedeflerinin ise saniyede 1,2 kişinin ürünlerinden kullanmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Diyarbakır’dan çıkan bir marka olarak kentteki yatırımın burada kalmaya devam edeceğini dile getiren Cansız “Üreteceğiz, biz sorunlarla değil çözümlerle ilgileniyoruz. Mızmızlanarak yol alamayız. Bir yere gitmiyoruz, buradayız” dedi.

Personele değer verdiklerini ve empati kurduklarını dile getiren Cansız, şirketin “Mutlu çalışan, mutlu firma” ilkesiyle çalıştığını belirterek “Kendimi çalışanlarımın yerine koyuyorum. Burada bu kadar saat çalışıp, yorulup neler hissettiklerini anlamaya çabalıyorum. Böyle olunca da onlar için koşulları düzeltmeye çalışıyoruz. Neticede biz de insanız. Biz de Diyarbakır’ın, Bağlar’ın çocuğuyuz. İnsanları nasıl mutlu edebiliriz, düşünüyoruz. Küçük jestler yaparak, mesela yemek yedikleri yerleri bir restoran havasına sokarak, hediyeler vererek  onları mutlu etmeyi amaçlıyoruz. Çünkü en çok onlar yoruldu, bu onların hakkı” diye konuştu.

Mehmet Cansız  saç renklendirme ve bakım ürünleriyle, ulusal ve uluslararası pazarlarda, ev tüketiminin yanı sıra, profesyonellerin de tercih ettiği markalar sunduklarını söyleyerek, “Lila Kozmetik, kurulduğu 2003 yılından bu yana ürün yelpazesini genişleterek, sektördeki iddialı yükselişini sürdürdü, Lilafix ve Maxx Deluxe ürünleri ile profesyonellere, Maxx Deluxe Beauty Expert  ,Viored ve yeni çıkan Maxx Deluxe Natural Beauty ürünleri ile de market tüketimi ve son kullanıcıya hitap ediyoruz. Güçlü pazarlama ve bayii yapılanması ile geniş satış dinamiği yakalayan Lila Kozmetik, her geçen gün pazar payını üst seviyelere taşıyor. Yirmi bin metre kare kapalı alanda, Avrupa Birliği normlarına uygun, Good Manufacturing Practice (GMP) ve ISO 9001 kalite standartları doğrultusunda üretim yapan tesislerinde, ambalaj üretiminden dolum aşamasına kadar tüm süreç hassas kontrollerden geçiyor. Yıllık, 50 milyon entegre dolum kapasitesine sahip makina parkıyla, pazar ihtiyaçlarını karşılayacak hızlı çözümler üretiyor. Kozmetik sektöründe, kalitenin en önemli kriter olduğu bilinciyle çalışıp, yatırımlarını genişleten Lila Kozmetik, yüksek teknoloji otomasyon sistemleriyle, yetkin ve eğitimli çalışanları bir araya getirerek, istihdam konusuna da ekonomiye katkı sağlıyor”

Lila Kozmetik ürünlerinin performans ölçümlerinin, laboratuvar ortamlarında, uzman ekiplerce onaylanıp, kalitesi kanıtlandıktan sonra tüketiciyle buluşturulduğunu ifade eden Cansız  “Türkiye saç boya ihracatının yüzde 40’nı tek başına gerçekleştiren Lila Kozmetik, 31 ülkeye ihracat gerçekleştirip, Türkiye’nin gelişimine ve tanıtımına ek olarak, varlığını sürdürdüğü ülkelerin ticaret hayatında da etkin rol oynuyor. Alınan yerli ve yabancı sertifikalar, üretim kalitesini uluslararası düzeye taşırken, Lila Kozmetik büyümeye ve kazandırmaya devam ediyor” diye konuştu.

Bu haber 726 kez okundu.
Diyarbakır - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.