13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ebedinoğlu, Bakan Albayrak’ın 200 milyar liralık desteğini yorumladı!

Bağlar - 25 Nisan 2020 20:09 A A

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ekonomik önlemlere ilişkin 200 milyar liralık desteği piyasaya aktarıldığı yönündeki açıklamasını değerlendiren Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Reel olarak esnafa büyük bir katkısının olmadığını ifade ederek, kapalı olan esnafın hazineden nakit desteğinin yanı sıra kredi, çek ve senetlerini kapsayan bir paketin acilen açıklamasını istedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 8 bin 640 işyerinin kapalı olduğu Diyarbakır’da, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, kapalı olan işyerleri sahiplerine yönelik destek girişimlerini sürdürüyor.

Hükümet nezdinde destek girişimlerini sürdüren DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ekonomik önlemlere ilişkin 200 milyar liralık desteği piyasaya aktarıldığı yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

Albayrak’ın, Esnaf paketinin de içinde bulunduğu toplam 200 milyar lira desteğin piyasaya aktarıldığına yönelik açıklamasını yorumlayan Ebedinoğlu, “Bu desteğin Esnafımıza büyük bir katkısının olmadığı bir gerçektir. Ekonomik istikrarın ve istihdamın en büyük aktörü olan hizmet sektöründeki esnafımız zor bir süreçte iflas etme eşiğindedir. İçişler Bakanlığının genelgesiyle kapalı olan esnafımızın Hazineden nakit desteğinin yanı sıra kredi çek ve senetlerini kapsayan bir paketin acilen açıklaması gerekir” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1323 kez okundu.
Bağlar - 20:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.