33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ebedinoğlu: “Esnaf için açıklanan destek yetersiz!”

Bağlar - 20 Mart 2020 23:16 A A

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Koronavirüs nedeniyle alınan önlemlerin yerinde ve olumlu bulduklarının altını çizerek, ancak salgın nedeniyle iş yapamayan esnaflar için açıklanan desteğin yetersiz olduğunu, acilen yeni bir destek paketinin açıklanmasını istedi.

ESNAFTA EN AZ 6 AY KİRA DESTEĞİ VERİLMELİ

Esnafa en az 6 ay kira desteği verilmesi gerektiğine işaret eden Ebedioğlu, “Çarşılar, sokaklar boş. Esnaf siftah yapmadan akşam dükkân kapatıyor. Kira, elektrik, su, doğalgaz, stopaj, SGK ve çalışan ödemeleri devam ediyor. En az 6. Aylık kira desteği verilmelidir. Uzun vadeli 6 ay ön ödemesiz faizsiz bir kredinin verilmesi gibi desteklerin sağlanması gerekiyor” dedi.

“ESNAFIN DAYANMA GÜCÜNÜN ARTIRACAK TEDBİRLER UYGULAMA GEÇİRİLMELİDİR”

DESOB Başkanı Ebedinoğlu, Diyarbakır’da Esnafın yanında günlük yevmiyeyle çalışan on binlerce gencin bulunduğunu ve bu gençlerin işsiz ve zor durumda olduğunu vurgulayarak, “Bu zor süreci atlatana kadar çalışanlarımıza da bir dest sağlanmalıdır. Sağlık her şeyin başında yer alıyor. Ancak, esnafımızın bu süreci en az zararla atlatması için önlemler de vakit geçirilmeden peşi sıra açıklanmalıdır. Sermayesi az olan esnafımızın dayanma güçlerini artıracak tedbirler uygulamaya bir an önce geçirilmelidir. Bu tedbirler alınmadığı taktirde, işsizlik nedeniyle toplumsal sorunlarla karşı karşıya kalacağımızın kaygısı içerisindeyiz. Devletin sırtındaki en büyük istihdam yükünü alan Esnafa sağlanacak her türlü destek ve teşvik ülkemiz ekonomisinde olumlu izler bırakacağını unutmamalıyız” şeklinde konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 899 kez okundu.
Bağlar - 23:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.