15° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Eğil’de iftar yemeği

Diyarbakır - 15 Mayıs 2019 08:04 A A

Diyarbakır Valiliği tarafından, ‘Peygamberler Şehri’ olarak da bilinen Eğil ilçesinde iftar yemeği verildi.

İftar programında Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra; Mülkiye Müfettişleri, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Eğil Kaymakamı Kürşad Atak, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan,  İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fatih Kılınç, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve vatandaşlar yer aldı.

Eğil Kaymakamı Kürşad Atak’ın açılış konuşması ile başlayan program Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun konuşmaları ile devam etti.

Vali Güzeloğlu konuşmasına, ‘’ Bir mübarek Ramazan akşamında Eğil’de Cenab-ı Allah’ın iki Resul’ünün, iki elçisinin, iki Nebi’sinin huzurunda sizlerle birlikte olmaktan bu makamda bu ortamı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtiyor hepinize Hoş geldiniz diyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum ‘’ diyerek başladı.

Sözlerine, “Bugün Diyarbakır’dan Eğil’de misafiriz. Beraberinde il protokolünden çok değerli çalışma arkadaşlarımız, Komutanlarımız, Cumhuriyet Başsavcımız, Bakanlığımızdan gelen Mülkiye Müfettişlerimiz var. Özellikle bugün hepsi Eğil’de olmak istedi. Bu manevi makamda sizlerle birlikte bu ortamı paylaşmak istedi. Rabbim Ramazanımızı mübarek eylesin. Tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Bu birlik ve beraberliğimizi ilelebet sonsuza kadar payidar eylesin. Huzurlarında bulunduğumuz İlyas, Nebi ve Zülküf Aleyhisselam’ın şefaatine ve sevgili peygamberimizin şefaatine bizleri nail eylesin’’ diyerek devam etti.

“DİYARBAKIR’DA HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE RAMAZAN AYI İDRAK EDİLİYOR”

Bugün ülkenin her köşesinde olduğu gibi Diyarbakır’da da huzur ve güven içerisinde Ramazan ayının idrak edildiğini ifade eden Vali Güzeloğlu, ‘’Bu huzur ve güveni bizlere canlarıyla kanları ile emanet eden bütün şehitlerimizden de Rabbim razı olsun. Makamları cennet olsun. Onların kahramanlığı ile şehadetleri ile bizlere emanet edilen bu vatanda bizler de onların emanetini devletimizi milletimizin birlik ve beraberliğini sonsuza kadar gelişerek ve güçlenerek İnşallah geleceğe taşıyacağız. Bu kararlılığı sergiliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından  Elyesa Cami Müezzin Kayyumu Süleyman Çetin ‘in okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından Akşam ezanının okunması ile iftar yemeği yendi.

Program, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın dua etmesinin ardından son buldu.

Bu haber 907 kez okundu.
Diyarbakır - 08:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.