28° Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.69

‘Eğitim alanına değil, Eğitmene karışabiliriz’

Diyarbakır - 11 Eylül 2018 22:31 A A

Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı esnafları; mağaza önlerine sürücü eğitim kursları ve eğitmenlerinin tutum ve davranışlarından dolayı müşterilerin kaçırttıklarını dile getirmişti.

Diyarbakır Sürücü Kursları Dernek Başkanı Kemal Akyapı, esnafın yaşadığı sıkıntıyı yetkili mercilere bildirerek şikayette bulunabileceklerinin altını çizdi. Eğitim alanlarına müdahalede bir yetkilerinin olmadığını belirten Akyapı, esnafa ve müşterilere yapılan saygısızlığın da kendilerine ulaşarak eğitmenlere yaptırım uygulanabileceğini söyledi.

“ESNAFIN ŞİKAYETİ VARSA YETKİLİ MERCİLERE GİTSİN”

Esnafın şikayeti doğrultusunda; valiliğin kendilerine eğitim alanları için farklı bir yer tahsis etmesi halinde orada çalışacaklarını belirten Akyapı; “Bu sorunun çözülmesi bizim elimizde olan bir şey değil. Mahkeme kararıyla biz 2013’de jandarmadan Trafik İl Müdürlüğü’ne, Belediyeden Milli Eğitime dek alınmış bir karardır. Ve o karar neticesinde bize ayrılan yerlere de tabela asılmıştır. Ve güzergahlarda hem eğitim verilip hem de sınav uygulanıyor. Esnafın eğer bu konuda şikayeti varsa, ilgili kurumlara yani artık belediye mi olur neresi ise oraya şikayette bulunsunlar. Ya da Valiliğe şikayette bulunsunlar. Valilik de bize uygun bir yer tahsis ederse biz de orada çalışırız. Biz şu anda bize o yer tahsis ediği için orada eğitim verip sınav uyguluyoruz, bu yerlerin dışına çıkıp eğitim veremeyiz. Esnaf şikayetçi ise bu durum bizim elimizde olan bir şey değil. Esnaf şikayetçi ise yasa neyi gerektiriyorsa, hangi merciye gidip şikayette bulunacaksa zaten serbest.”dedi.

“EĞİTMENLERİN SAYGISIZLIĞININ TEDBİRLERİNİ ALABİLİRİZ”

Sürücü kursları eğitmenlerinin saygısızlıklarına müdahale edebileceklerini vurgulayan Akyapı sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer bizim sürücü kursu eğitmenlerimiz gerçekten esnafa ve alışveriş yapan müşterilere karşı saygısızlık yapmışsa; hemen bizimle mürettebata geçsinler ki biz de gereken önlemleri alalım. Hangi sürücü kursu ise plakasını alıp bize iletirlerse biz anında müdahale edebiliriz. Dediğim gibi eğitim alanlarına karışmak bizim elimizde değil, ama eğitmenlerin saygısızlığının tedbirlerini alabiliriz.” (Dilek AKIN’ın Haberi-Tigris Haber Gazetesi)

Bu haber 140 kez okundu.
Diyarbakır - 22:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.