23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eğitim Araştırma’daki skandallara savcılık el koydu

Diyarbakır - 10 Temmuz 2021 16:47 A A

Diyarbakır’da skandal uygulamalarla gündeme gelen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli bir gelişme yaşandı. Yaklaşık bir aydır kıskaca alınan hastanede müfettişler incelemesini tamamladı. Savcılık yüzlerce rapora el koydu.

Diyarbakır’da skandal uygulamaları ile gündemden düşmeyen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli gelişme yaşanıyor. Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasıyla her hafta bir krizin yaşandığı hastanedeki tüm işlemler mercek altına alındı. Yaklaşık bir aydır kıskaca alınan hastanede müfettişler çalışmasını tamamladı.

SAVCILIK EL KOYDU

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen savcı, hastanede inceleme başlattı. Savcılık, usulsüz işlemlerin merkezi olarak gösterilen Sağlık Kurulu tarafından verilen tüm raporları mercek altına aldı. Savcılık talimatı ile sağlık kurulu tarafından hazırlanan yüzlerce rapora el konuldu.

ALIMLAR VE İHALELER MERCEK ALTINDA

Geçtiğimiz günlerde hastaneye gelerek kamp kuran müfettişler, sağlık kurulu, randevu sistemi, medikal ve ilaç alımı başta olmak üzere son dönemlerdeki tüm ihaleleri mercek altına almıştı. İnceleme kapsamında müfettişler, sağlık kurulunda görev yapan hekim ile hastanenin idari birimlerinde görev yapan personelin ifadesine başvurmuştu.  Öte yandan, öğretmen evinden alımı yapılan yemek ihalesi ve dağıtımının da müfettişler tarafından soruşturulduğu öğrenildi.

(Haber Merkezi)

Bu haber 1028 kez okundu.
Diyarbakır - 16:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.