36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eğitim-Bir Sen, Diyarbakır’da yüzlerce üye artışı yaparak yeniden yetkili sendika oldu

Diyarbakır - 25 Mayıs 2021 13:07 A A

Eğitim-Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanlığı, Diyarbakır’da sendika mutabakatlarında 8 bin 376 üye sayısı ile yetkili sendika oldu.

Eğitim-Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, yaptığı açıklamada, “Yetkide İstikrar, Sendikacılıkta İtibar” diyerek bu sene yapılan Sendika mutabakatlarında 8 376 üye sayısı ile birinci olduklarını söyledi.

“ZİRVEDEN YENİ UFUKLARA”

Diğer sendikaların tamamı üye kaybı yaşarken, Eğitim Bir Sen olarak, Eğitim çalışanlarının desteği ile yüzlerce artış gerçekleştirdiklerine işaret eden Tekdemir, “Ve yeniden “Zirveden Yeni Ufuklara” dedik. Sendikamızı, güvenin adresi olarak tercih eden ve yetkinin adresi olarak tescil eden bütün üyelerimize candan teşekkürü borç biliriz. Diyarbakır’da sendika tarihimizin en yüksek başarısına ulaşmamızda büyük emeği olan İl Yönetim Kurulumuza, İl Divanımıza, Kadınlar Komisyonumuza, İlçe Temsilcilerimize, İlçe Yönetim Kurullarımıza, İşyeri Temsilcilerimize kadar teşkilatımızın her bir ferdine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

“16 BİN 572 EĞİTİM ÇALIŞANINA 5 BİN 60 LİRA PROMOSYON ÜCRETİ ALMASINI SAĞLADIK”

Tekdemir, Eğitim-Bir Sen olarak, Diyarbakır’da eğitime yönelik yaptıkları çalışmaları da şöyle değerlendirdi:  “Diyarbakır Eğitim Bir Sen olarak dezavantajlı grupta yer alan öğrenci kardeşlerimize LGS ve YKS hazırlık setleri dağıttık. Talebimiz üzerine yapılan Banka promosyon anlaşması ile; Merkez dört ilçe ve İl Milli Eğitim bünyesinde çalışan yardımcı hizmetlerden okul yöneticilerine kadar 16 bin 572 Eğitim çalışanı arkadaşımızın her birinin 5 bin 60 Türk lirası alabilmelerini temin ettik”

“BU BAŞARIDA EĞİTİM ÇALIŞANLARI İLE KURDUĞUMUZ İLETİŞİM VE SIKI DİYALOĞUN ETKİSİ VAR”

“Bu başarıya ulaşmamızda bütün eğitim çalışanları ile kurduğumuz samimi iletişim ve sıkı diyaloğun büyük etkisinin olduğunu biliyoruz” diyen Eğitim-Bir Sen Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, “Eğitim çalışanlarının gündemine en çok dokunan, öneri ve görüş paylaşan, çözüm üretici yanımızın aktif ve güçlü katkısı ile daha büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyoruz.  Ayrıca Sendika olarak, içinde bulunduğumuz toplumu ilgilendiren Sosyal meselelere de duyarlı tepkiler geliştirdik. Pandemide Vefa Sosyal Destek gruplarına gönüllü ekipler verdik. ‘Diyarbakır anneleri’ ne düzenli ziyaretler yaptık.  Çocuklarına tablet desteğinde bulunduk. Diyarbakır Annelerinin yaşadığı acıya dikkat çekmek üzere “Anne Yüreği Kazanacak” isimli Resim, Şiir ve Deneme yarışması düzenledik” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 552 kez okundu.
Diyarbakır - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.