23° Açık
  • EURO 6.60
  • DOLAR 5.80

Eker, OSB’de çalışan kadınların gününü kutladı

Diyarbakır - 8 Mart 2019 15:38 A A

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde tekstil üretimi yapan Rozi Örme Tekstil firmasında düzenlenen etkinlikle kutlandı.

OSB 1 ve 2’inci etapta bulunan fabrikalarda çalışan kadınların katıldığı etkinliğine; Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehmet Mehdi Eker, eski Bakan  Vekili Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Organize Sanayi Başkanı Aziz Odabaşı, DİSAD Başkanı Burç Baysal, DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç, DOSİAD Başkanı Abdurrahman Aslan, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Fidan, yönetim kurulu üyesi Ali İhsan Özdoğan, DOGÜNKAD Başkanı Nevin İl, OSB Müteşebbis Heyet üyesi Gülşen Duran, OSB’de üretim yapan firmaların kadın temsilcileri, OSB’deki fabrikalarda kadın çalışanlar katıldı.

Sabah erken saatlerde eski Bakan Eker’in tören alanına gelmesiyle başlayan kutlamalarda protokol üyeleri, burada bulunan bütün kadınlara karanfil ikram etti.

EKER, KADINLARLA HALAY ÇEKTİ

Daha sonra sırasıyla, OSB adına OSB Müteşebbis Heyeti üyesi Gülşen Duran, DOGÜNKAD Başkanı Nevin il ve eski Bakan Eker, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı. Yapılan konuşma ve ikramların ardından, Eker ve beraberindeki iş insanları, kadın çalışanlarla birlikte davul-zurna eşliğinde halay çekti. Eker’in, halay sırasında davulcuya 100 lira bahşiş vermesinin ardından halaya katılan kadın çalışanlar, Eker ile fotoğraf çektirmek için sıra bekledi.

TEKSTİL FABRİKASINI ZİYARET EDEREK, KARANFİL HEDİYE ETTİ

Tören öncesinde, tören öncesinde Eker ve beraberindekiler, Rozi Örme Tekstil fabrikasını gezerek kadın ve erkek çalışanlara kırmızı karanfil hediye etti. Bakan Eker, sırasıyla Dizayn Kapak ve Kapı Sanayi fabrikası ile Arfem Aliminyum fabrikasını ziyaret ederek, kadın ve erkek çalışanlarına karanfil hediye etti. Eker ve beraberindekiler, firma yöneticilerinden üretim hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra buradan ayrıldı.

Bu haber 1035 kez okundu.
Diyarbakır - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.