29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Elazığ Caddesi yenilenen yüzüyle hizmette

Diyarbakır - 25 Aralık 2020 14:40 A A

Kentin trafik yoğunluğunu azaltmak için 25 kavşağı yeniden düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Elazığ Caddesi’nde yürüttüğü bisiklet yolu, refüj, peyzaj, asfalt ve sinyalizasyon sistemi çalışmalarını tamamlayarak yolu yenilenen yüzüyle hizmette açtı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla kavşakları belirlenen standartlara uygun hale getirmek ve kentin trafik yoğunluğunu azaltmak için 25 kavşağı yeniden düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  Elazığ Caddesi’nde yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Diğer merkez ilçeleri tarihi Sur ilçesine bağlayan kentin en önemli akslarından biri olan Elazığ Caddesi’nde Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, Ulaşım ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları, ortak çalışma yürüterek caddeyi yenilenen yüzüyle yeniden vatandaşların hizmetine açtı.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Elazığ Caddesi’nde bisiklet yolu, bağlantı yollarında refüj, asfalt serme ve kaldırım Ulaşım Daire Başkanlığı ise sinyalizasyon çalışmalar yürüttü. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından harekete geçen Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, cadde de peyzaj çalışması başlattı. Caddenin daha estetik bir görünüme sahip olması için ekipler,  refüjlere kışlık mevsimlik çiçek dikti.

Bu haber 560 kez okundu.
Diyarbakır - 14:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.