23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Engelli kursiyerler engelliler için dikiyor

Diyarbakır - 27 Haziran 2021 14:26 A A

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesine bağlı Aile Desek merkezlerinde eğitim alan engelli kursiyerler, ilçede bulunan engelli vatandaşlar için Pijama ve nevresim takımı dikiyorlar.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı aile destek merkezlerinde kurs gören engelli kursiyerler pijama ve nevresim üretiyorlar. Engelli Kursiyerler tarafından üretilen pijama ve nevresimler daha sonra ilçede bulanan engelli vatandaşlara dağıtılıyor.

PİJAMA VE NEVRESİM ÜRETİYORLAR

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat engelli vatandaşlar için ilçede bir çok proje hazırladıklarını belirterek, Projelerimiz içerisinde yer alan engelli vatandaşlarımıza yönelik dikiş, nakış kurslarını tamamlayan kursiyerlerimize Kaymakamlığımız ve Belediyemizin destekleri ile ilçemizden bulunan  engelli vatandaşlarımız için pijama ve nevresim üretmeye başladılar.

ÜRETİM DEVAM ETTİKÇE DAĞITIMLAR SÜRECEK

Üretilen pijama ve nevresimlerim İlçede bulunan engelli vatandaşlara dağıtıldığını da belirten Başkan Beşikci , Kursiyerlerimize tarafından dikilen malzemelerin dağıtımına başlamış bulunmaktayız. İlçemizde bulunan İşitme Engelliler okulunda bulunan 60 öğrencimiz ile ilçe sınırlarında ikamet eden 60 engelli vatandaşımız olmak üzere üretilen 120 pijama ve nevresim dağıtımını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Üretimlerimize devam ettikçe ilçemizde bulunan tüm engelli vatandaşlarımıza dağıtımlarımızı devam ettireceğiz. “şeklinde konuştu.

ÇOK MUTLU OLUYORUM

Aile Desek Merkezi (ADEM)-7 Dikiş kursiyerlerinden bedensel engelli Hamdiye Demircan, aile destek merkezinde gerekli eğitimleri aldıktan sonra bizlerle aynı kaderi paylaşan engelli arkadaşlarımız için bir şeyler yapmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek,’’ Bizler gibi engelli arkadaşlarımıza destek olmak beni çok mutlu ediyor.Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Yenişehir Belediye Başkanımız Murat Beşikci başta olmak üzere bizlere destek ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Bu haber 351 kez okundu.
Diyarbakır - 14:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.