28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

ENSARİOĞLU: “28 Şubat’ın Karanlık Zihniyetine Yer Yok”

Diyarbakır - 8 Ocak 2021 15:04 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, CHP’li Fikri Sağlar’ın ‘Türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum’ ifadesine tepki gösterdi. Ensarioğlu, “Biz insanların giyimlerinden dolayı, etnik kökenlerinden dolayı asla ve asla ötekileşmesini istemiyoruz. Bu ülkede artık 28 Şubat’ın karanlık zihniyetine yer yok” dedi.

“Adaleti ve insanlığı tehdit eden kılık kıyafet değil bu faşist zihniyettir” diyen Ensarioğlu, “Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü barbarca ve nefret suçu içeren bir yaklaşımdır, şiddetle kınıyoruz. CHP’li Fikri Sağlar’ın ‘türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum’ ifadesi tam bir bölücülük örneğidir. İdeolojik ve militancadır. Demokrasi ve hukuk düşmanı barbar bir zihniyettir. Düşünce ve inanç temelinde, bireyi ve toplumu hedef alan her yaklaşım insanlık suçudur” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMUMUZ ARTIK BU ÇAĞ DIŞI ZİHNİYETE GEÇİT VERMİYOR”

Toplumun temel dinamikleriyle kimsenin oynamaya hakkı olmadığını dile getiren Ensarioğlu, “Yıllarca bu ülkeyi bölmek için her yolu denediler. Barbar zihniyetteki bu kafalar, karanlık anlayışlarını hala topluma dayatma peşindeler. Bu faşist zihniyet, ötekileştirici, ayrımcı ve özgürlükleri hedef alan yaklaşımları ile ülkemize ve insanımıza kötülük yapmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Toplumumuz artık bu çağ dışı zihniyete geçit vermiyor. Millet her şeyi görüyor ve gereken cevabı veriyor. Biz Memur-Sen ailesi olarak, bu karanlık ve kör zihniyetlerle mücadelemize devam ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber 760 kez okundu.
Diyarbakır - 15:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.