27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu: ‘Adaletli bir döner sermaye Sağlık kahramanlarının hakkıdır’

Diyarbakır - 14 Nisan 2021 12:30 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Adaletli bir döner sermaye sistemi ve 3600 ek göstergenin; bu süreçte sağlık kahramanlarının hakkı olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının önemine vurgu yapan Ensarioğlu, “Savaşın tam ortasında ellerinden gelen mücadeleyi vermektedir. Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı genelgesinde Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatının muaf tutulmasını anlıyor. Fakat cephede canı pahasına mücadele eden Sağlık Çalışanlarımızın beklentilerine yönelik bir düzenleme olmamasını asla kabul etmiyoruz. Cephede mücadele eden Sağlık Çalışanlarımız için öncelikle Adaletli bir döner sermaye sistemi ve 3600 ek gösterge haktır, Analarımızın ak sütü gibi helaldir. Sağlığın kahramanları bu süreçte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan müjde beklemektedir” dedi.

Ensarioğlu, Bu mücadelede Sağlık Çalışanlarının ailelerinden uzak kalarak, tüm yorgunluklara göğüs gererek, türlü fedakarlıklarla adını bile bilmediği insanlar için çalışıp, korku herkesi sarmışken en ön cephedeki kahramanlar olduklarını anımsatarak, şöyle dedi:

“İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sadece Sağlık Çalışanlarımızın mücadelesi yetmez. Toplumun tüm katmanlarının desteği şarttır. Cephedeki kahramanlarımız, Vaka sayılarının artışında 84 milyonun içinde sorumlu değil, aksine bizzat sorumlu olanlar tarafından Sağlık Çalışanlarımızın Kul hakkına girilmiştir. Bu süreçte Sağlık Çalışanlarımız cephede mücadele ederken, kendisine reva görülen üvey evlat muamelesini asla kabul etmiyor, bu ülkenin asli unsurudur, Covid ile mücadelede cephenin kahramanlarıdır. Toplumun tüm katmanlarının Sağlık Çalışanlarımıza destek olması temennisiyle, Sağlık ve Huzur dolu günler dilerim”

Bu haber 659 kez okundu.
Diyarbakır - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.