28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

Ensarioğlu: ‘Bayram, barışma, bayram paylaşma demektir’

Diyarbakır - 3 Haziran 2019 18:54 A A

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Ensarioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Manevi olarak arındığımız, mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz. Bayram, kalbî duygu ve düşüncelerin dışarıya çıktığı, köpürüp her yanı sardığı bir dostluk ve kardeşlik günüdür. Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı,”Ben’i” “Biz” yapan, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

“BAYRAM BARIŞMA VE PAYLAŞMA DEMEKTİR”

Bayram, barışma demek, bayram paylaşma demektir. Paylaşmak da kardeşliğin gereğidir. 30 günlük Ramazan’ın ardından bahşedilen bayramı adına ve anlamına yakışır şekilde kutlama ve yaşama bütün inananların hakkıdır. Mutluluklar paylaşıldıkça artarken, hüzünler de paylaşıldıkça azalır. Bayramlar, bu günleri en iyi hissettiğimiz zaman dilimleridir.

“MİLLETÇİ BİR VE BERABERİZ”

Milletçe bir ve beraberiz. Özellikle son günlerde milletimiz ve ülkemiz, terör bataklığının en derin yerlerine yeniden çekilmeye çalışılmaktadır. Hassas dönemlerden geçtiğimiz her zaman diliminde iyi niyet çabalarını sabote etmek isteyen şer odaklarının, her fırsatta arkasına saklandıkları terör belasını yeniden hortlatmak istemeleri, onların varlığını güçlendirmeyecektir. Çünkü milletimiz, tarihin hiçbir döneminde böylesi şer odaklarına asla fırsat vermemiştir. Bu vesile ile bugüne kadar milletimiz için şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet diliyoruz. Yardımlaşmanın ayrı bir önem kazandığı bu bayram gününde, Afrika’da bir lokma ekmeğe, bir yudum suya muhtaç Somalili kardeşlerimizi de hatırlamalıyız, ve onların sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi için dost elimizi uzatmayı ihmal etmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Sağlık-Sen ailesinin, milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, Barış, hoşgörü, sevgi ve mutluluk dolu nice bayramlara”

Bu haber 514 kez okundu.
Diyarbakır - 18:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.