33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu: “Erdoğan’ın Cezaevinin kültür merkezi olmasıyla ilgili verdiği müjde ilk değil”

Diyarbakır - 12 Temmuz 2021 14:36 A A

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, Geçtiğimiz gün Diyarbakır’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın E Tipi Kapalı cezaevinin kültür merkezi olması ile ilgili verdiği müjdeyi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdenin ilk olmadığını ifade eden Ensarioğlu, “Hafızam beni yanıltmıyorsa bundan altı yıl önce de dönemin Ak Partili Başbakanı da bu müjdeyi verdi ama altı yıldır bekliyoruz. Aslında Sayın Cumhurbaşkanımız nedense Diyarbakır’a her geldiğinde aynı müjdeleri sık sık veriyor ama Ankara’ya gittiğinde ya unutuyor ya da bunu takip etmesi gereken Diyarbakır AKP temsilcileri engelliyor olsa gerek. Çünkü Şehir Hastanesi sözü veriliyor daha arsası belli değil. Otoban Diyarbakır’a gelecekti, hatta Habur’a kadar tamamlanacaktı yıllardır bekliyoruz. Açılışa geldi deniyor ama nelerin açılışını yaptı inanın halkımızın yüzde 99’u bilmiyor.

“BEKLEDİĞİMİZ YARIMLAR BUNLAR DEĞİL”

Çünkü beklediğimiz yatırımlar bunlar değildi. Zaten bunlar devletin rutin yapması gereken yatırımlardır. Aslında geliş amacı belli zaten konuşmasına da yansıdı. Uzun zamandır kendinden uzaklaştırdığı Kürt oylarını konsolide edebilmek için Mini bir çözüm süreci başlatarak tekrar Kürt oylarını almaya çalışıyor. HDP’den seçilip bugüne kadar terörist, vatan haini ve  bölücülükle suçlanan Dicle belediye başkanı dün sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takılan rozetle Ak Partiye katılarak bilumum günah ve suçlamalardan beraat mi etmiş oldu” diye konuştu.

Bu haber 491 kez okundu.
Diyarbakır - 14:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.