33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu, Erdoğan’ın ziyaretini değerlendirdi

Diyarbakır - 10 Temmuz 2021 17:00 A A

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kente yaptığı ziyareti değerlendirdi. Ensarioğlu, “Erdoğan, mini bir çözüm süreci başlatarak tekrar Kürt oylarını almaya çalışıyor” iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 3 yıl aradan sonra Diyarbakır’a yaptığı ziyaret ve burada verdiği mesajlar tartışılmaya devam ederken, İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vecdin Ensarioğlu açıklamada bulundu.

“MİLLETVEKİLLERİ BUNU ENGELLİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevinin müzeye dönüştürülmesiyle ilgili verdiği müjdeyi eleştiren İYİ Partili Ensarioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın E Tipi kapalı Cezaevinin Kültür merkezi olması ile ilgili verdiği müjde ilk değil.  Hafızam beni yanıltmıyorsa bundan altı yıl önce de dönemin Ak Partili Başbakanı da bu müjdeyi vermişti. Ancak altı yıldır bekliyoruz. Aslında sayın Cumhurbaşkanımız nedense Diyarbakır’a her geldiğinde aynı müjdeleri sık sık veriyor ama Ankara’ya gittiğinde ya unutuyor ya da bunu takip etmesi gereken AK Parti Diyarbakır milletvekilleri bunu engelliyor. Çünkü Şehir Hastanesi sözü veriliyor ama daha arsası belli değil. Otoban Diyarbakır’a gelecekti, hatta Habur’a kadar tamamlanacaktı ama yıllardır bekliyoruz. Açılışa geldi deniyor ama nelerin açılışını yaptı inanın halkımızın yüzde 99’u bilmiyor. Çünkü beklediğimiz yatırımlar bunlar değildi. Zaten bunlar devletin rutin yapması gereken yatırımlardır” dedi.

MİNİ BİR ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geliş amacının farklı olduğunu savunan Ensarioğlu, “Aslında geliş amacı belli zaten konuşmasına da yansıdı. Uzun zamandır kendinden uzaklaştırdığı Kürt oylarını konsolide edebilmek için mini bir çözüm süreci başlatarak tekrar Kürt oylarını almaya çalışıyor. HDP’den seçilip bugüne kadar terörist, vatan haini ve bölücülükle suçlanan Dicle belediye başkanı dün sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takılan rozetle Ak Partiye katılarak bilumum günah ve suçlamalardan beraat mi etmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Bu haber 265 kez okundu.
Diyarbakır - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.