18° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu’ndan Dicle’ye Hükümet Konağı müjdesi

Dicle - 13 Ocak 2021 10:27 A A

AK Parti Dicle İlçe Başkanlığının 7. Olağan Genel Kurulu’na katılan AK Parti 24. Ve 26. Dönem Milletvekili Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, İçişler Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşme de Dicle’ye Hükümet Konağı’nın yapılması için söz aldıklarının müjdesini verdi. AK Parti’ni hak davasının ismi olduğunun altını çizen Ensarioğlu, “AK Parti davasını güdenler, sen ben kavgasını yapmazlar. Bu mazlum coğrafyada umut AK Parti’dir. AK Parti’nin umudu Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

AK Parti Dicle İlçe Başkanlığının 7. Olağan genel kurul kongresi yapıldı. Pandemi şartlarına uygun olarak Dicle Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen kongreye, geçmiş dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Parti Diyarbakır İl Koordinatörü Ejder Açıkkapı, AK parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, AK Parti İl ve birçok ilçe yönetimi ile çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını AK Parti Diyarbakır İl Koordinatörü Ejder Açıkkapı yaptı.

ENSARİOĞLU: “DİCLE’YE HİZMET ETMEKTEN BÜYÜK KEYİF ALIRIZ”

AK Parti 24. Ve 26. Dönem Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, kongrede yaptığı konuşmada, Dicle’de okuduğunu, Diyarbakır’a, her yere hizmet etmek amacında olduğunu ifade ederek, “ Ama Dicle’ye hizmet etmekten ayrı bir keyif alırız. AK Parti hak davasının ismidir. AK Parti davasını güdenler, sen ben kavgasını yapmazlar. Bu mazlum coğrafyada umut AK Parti’dir. AK Parti’nin umudu Recep Tayyip Erdoğan’dır. 2023 seçimlerine yeni seçilen arkadaşla gideceğiz. Bu sorumluluk hepimizindir. Bu davaya gönül veren hepimizindir” diye konuştu.

DİCLE’YE YAKIŞIR HÜKÜMET KONAĞI MÜJDESİ

AK Parti Hükümeti döneminde yeni emniyet binası, PTT, köye lise yapıldığını anımsatan Ensarioğlu, “Geçen hafta İçişleri Bakanımızla görüştük. İçişleri Bakanı talimat verdi. Dicle’ye yakışır bir Hükümet Konağı yapılacak. Buradan hepinizi selamlıyorum” diye konuştu.

AÇIKKAPI: “TERÖR ÖRGÜTÜNE MÜSAHAMEYE ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

AK Parti Diyarbakır İl Koordinatörü Ejder Açıkkapı ise, Kongrelerin yeniden bir tazelenmenin olduğunu belirterek, “Pandemiden dolayı kongremiz geçmiş yıllardaki gibi çok fazla uzun sürmeyecek.  Terör örgütüne müsamaha etmek mümkün değildir. 2001 yılından beri bu davaya hizmet veren dava arkadaşlarımız, hoş geldiniz. Kongremiz hayırlara vesile olsun” dedi.

BUDAK: “BU ÜLKEDE YAŞAMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Sözlerine, “ Dicle’ye gelir gelmez, ister istemez hüzün basıyor bizi.” diyerek başlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ise, “Bir dava arkadaşımız, Şehit Deryan arkadaşımız hep aklımıza geliyor. İnşallah Deryan arkadaşımız Türkiye’nin kurtuluşuna vesile olur. Buradan kendisine ve Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Son 1 yılda dünyayı Covid- 19 salgını istila etti. Hamdolsun, biz Türkiye’de yaşıyoruz. Bu sürede bu ülkede yaşamaktan gurur duyuyorum. Belki de milyonlarca tutarındaki ilaç evlerin kapılarına kadar ulaştırılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, biz bu günleri gördüğümüze şükür ediyoruz. Kongremize hoş geldiniz.  Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ERONAT: “AK PARTİ KADINLARA HERKESTEN ÇOK DEĞER VERİYOR”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, “AK Parti, kadınlara herkesten çok değer veriyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı teslim alan arkadaşla birlikte, önceki ilçe başkanlarıyla birlikte koşacaklar. Çünkü bu hak ve batıl davasıdır. Deryan Aktert kardeşimizi saygıyla anıyorum. Allah mekanını cennet eylesin inşallah. Zaten Şehitlerimizin mekanı cennettir” dedi.

BAL’DAN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, “Deryan kardeşimizi rahmetle anıyorum. Orhan ve Deryan kardeşimizin hiçbir suçu yoktu. Deryan kardeşimizin cenazesini buraya getirdiğimiz günü ve bugünü hatırlıyorum. Allah bugünü aratmasın. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Allah’a şükürler olsun ki, çok güçlü liderimiz var. Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü liderimiz var. Yeni seçilen Mehmet Ceylan ve yönetimine çok büyük görev düşüyor. Birlik ve beraberlik olursa 5 değil, 10 parti olursa, yine bizi yenemezler. Bir sonraki Pazar günü seçim olacakmış gibi çalışmalıyız. AK Parti Dicle’de mahalli seçimde yüzde 42 oy aldı. Çok yüksek oy aldık. İnşallah bu teşkilatla gelecek seçimde Dicle’de AK Parti olarak belediyeyi de alacağız. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle’de 58 kilometre sathi kaplama yol yaptı. Bu sene 14 kilometre yapacak. Biz herkesin emrindeyiz. Yeni seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MESAJI DİNLETİLDİ

Konuşmalardan sonra kongrede geçmiş dönem Tarım Bakanı Mehdi Eker’in, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in telgrafla gönderilen hayırlı olsun mesajları okunduktan sonra, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesli mesajı dinletildi.

ATANAN CEYLAN BAŞKAN SEÇİLDİ

Kongrede faaliyet raporlarının okunmasından sonra oylamaya geçildi. Tek listeyle girilen seçimde Mehmet Ceylan AK Parti Dicle İlçe Başkanı olarak seçildi.

Sait BAYRAM

Bu haber 1205 kez okundu.
Dicle - 10:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.