28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu’ndan Mevlit Kandili mesajı

Diyarbakır - 28 Ekim 2020 11:09 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bu özel günlerde Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Başkan Ensarioğlu, “Sevgili Peygamberimiz, Fahri Kainat Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünya alemini şereflendirdiği müstesna bir günü idrak ediyoruz. Peygamber Efendimizin doğumunu anlamaktan asıl gaye, evrensel olan nübüvvetini, Kur’an’a dayanan yüce ahlakını, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır, kerem ve cömertliğini anlamaktır” dedi.

Son günlerde Batı’da yükselen İslam karşıtlığına da değinen Başkan Ensarioğlu, “Bazı batı ülkeleri uzun zamandır İslamafobi üzerinden Müslümanlara yönelik saldırılar gerçekleştiriyor. Bu faşizan zihniyet, saldırılarını bir adım daha öteye taşıyarak; yüce kitabımıza, peygamberimize ve tüm kutsallarımıza yönelik topyekun saldırılarda bulunmasına karşın Türkiye bugün tek başına Batının bu kerih zihniyetiyle mücadele ediyor. Son olarak Peygamber Efendimize yönelik hakaret içeren karikatürlerin bazı binaların cephelerine yansıtılarak İslam’a dizayn vermek gibi saygısızlığa soyunan Fransa’ya, Türkiye olarak cumhurbaşkanlığı düzeyinde bu hadsizliğe, bu edepsizliğe yüksek perdeden itiraz ettik. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, ciddi bir inanç buhranı içinde olan Batı toplumları, İslam’ı ve Müslümanları hedef alarak buradan çıkış yolu aramak gibi yanlışa düşmüşlerdir. Elbette bu yüce dinin sahibi Allah’tır, ama izzetlerini korumak tüm Müslümanların görevidir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın tavrına ve duruşuna baktığımız zaman bu izzeti görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 617 kez okundu.
Diyarbakır - 11:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.