20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğu: “Amacımız kamuda çalışanlarımızın haklarını korumak olacak”

Diyarbakır - 9 Şubat 2020 17:03 A A

Dün düzenlenen Olağanüstü Kongrede 37 oy alarak Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı seçilen Nurhak Ensarioğlu, Amaçlarının kamuda çalışanların haklarını en iyi şekilde korumak olduğunu ifade ederek, Asla ve asla Memur-Sen camiasının birlikteliği bozulmayacağını söyledi.

2 ay önce Memur-Sen eski İl Başkanı Yunus Memiş’in görevinden istifa etmesinin ardından yeni başkanını belirmek amacıyla Olağanüstü Kongreye giden Memur-Sen’in yeni başkanı Nurhak Ensarioğlu oldu. Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Tekdemir’den 3 oy fazla alarak Memur-Sen’in yeni il başkanı seçilen Ensarioğlu, birliktelik mesajları verildi.

Seçim sonrası www.diyarbakirgazete.com’a açıklama yapan Ensarioğlu, 2-3 ay önce Memur-Sen Başkanı Yunus Memiş’in görevden ayrıldığını hatırlatarak, “Bizde Memur-Sen yönetimi olarak karar aldık. Bugüne dair aramızda bir temayül yoklaması yapalım dedik. Bu temayül yoklamasında Memur-Senli arkadaşlarımızla, bu camiaya gönül vermiş arkadaşlarımız ile birlikte 22 bin üyeye yakışır bir temayül yoklaması yapıldı.

“RABBİM BİZİ UTANDIRMASIN!”

Rabbim bizi bu camiaya layık görsün. Rabbim bizi utandırmasın. Amacımız kamuda çalışanlarımızın haklarını korumak, bir sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmektir. Birbirinden değerli başkanlarımız var. Bu görevi yapabilecek çok sayıda başkanımız var. Rabbim kısmet etti inşallah bizi utandırmasın. Bundan sonraki süreçte de hayırlı ve uğurlu görevler nasip etsin.

“ASLA VE ASLA BU BİRLİKTELİK VE ÇATI HİÇ BİR ZAMAN DELİNMEYECEKTİR”

Asla ve asla bu birliktelik ve bu çatı hiçbir zaman delinmeyecektir. Çünkü biz sivil toplum örgütü olarak Türkiye’deki en büyük sendikayız. Biz camiayı kucaklayan ve hizmet ve ümmet anlayışı ile bir aradayız. Asla ve asla bu çatıya rezeyi miskal kadar bir zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Bu haber 747 kez okundu.
Diyarbakır - 17:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.