32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

EPDK: ‘Elektriğe üç ay zam yok!’

Diyarbakır - 27 Mart 2020 11:23 A A

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kurulun yapılan toplantısında bir karar, bir de çağrı çıktı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, nisan-haziran dönemine ilişkin elektrik tarifelerinin belirlendiğini söyledi.

 “Bu kapsamda, yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarında herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir” diyen, Yılmaz, korona virüsle mücadele sürecinde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması konusunda sektörün üzerine düşen ‘fedakarlığı’ yapması gerektiğini de ifade etti.

Yılmaz, ayrıca akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerin değerlendirildiğini ancak henüz böyle bir adımın gündemlerinde olmadığını belirtti.

Kaynak: AA

Bu haber 325 kez okundu.
Diyarbakır - 11:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.