28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

Erbakan Diyarbakır’da

Diyarbakır - 13 Nisan 2019 18:29 A A

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Dış güçler tarafından sömürüldükten, işsizliğe, fakirliğe, açlığa perişanlığa mahkum olduktan sonra Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur.” dedi.

Erbakan, bir düğün salonunda düzenlenen partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin aylardır süren yoğun bir seçim dönemini geride bıraktığını söyledi.

‘’MİLLETİN DERDİNE DERMAN OLACAĞIZ’’

Bundan sonra milletin derdine derman olmak için uğraşacaklarını belirten Erbakan,  sorunları masaya yatıracaklarını dile getirdi. Erbakan, “Hesap sormakla uğraşmak yerine bütün gücümüzü evimizdeki yangını söndürmeye harcayacağız. Bütün gücümüzle önce yangına su taşıyacağız. Önce milletimizin kurtuluşu için koşacağız. Bizler diğer muhalefet partilerine benzemeyiz. Bizim amacımız bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışı değil. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıdır.” ifadelerini kullandı.

‘’KÜRT VE ARAP KARDEŞLERİMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ’’

Herhangi bir kimsenin kardeşinden veya vücudunun herhangi bir parçasından vazgeçmediği gibi kendilerinin de Kürt ve Arap kardeşlerinden vazgeçmeyeceklerine dikkati çeken Erbakan, hepsinin kardeşliğinin sağlanmasının öncelikleri olduğunu vurguladı. Andımız ile ilgili tartışmalarına da değinen Erbakan, şunları kaydetti: “Biz milli görüş olarak yıllardan beri şunu diyoruz. Dış güçler tarafından sömürüldükten, işsizliğe, fakirliğe, açlığa perişanlığa mahkum olduktan sonra Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur. Dünya siyonizminin amentüsüne göre kendi ırkları dışındaki bütün ırklar hayvandan daha aşağı varlıklardır. Kendilerine köle olsun diye yaratılmışlardır. Bu sebeple Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Laz’ı da sömürüyor. Bu nedenle biz insanlarımızın ‘Ne mutlu Türk’üm, ne mutlu Arap’ım, ne mutlu Kürt’üm’ diyerek değil. Ne mutlu çalışacak işim var. Ne mutlu huzur içerisinde yaşayacak vatanım var diye mutlu olmasını sağlayacağız.”  

“AMACIMIZ MEVCUT İKTİDARIN GİTMESİ DEĞİL SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kendilerinin diğer muhalefet partilere benzemediklerini, amaçlarının mevcut iktidarın gitmesi anlayışı olmadığını sorunların çözülmesi ve kim çözerse çözsün anlayışında olduklarını söyledi. Erbakan, “Diyarbakır 1. Olağan İl Kongremiz hayırlı olsun, bu muazzam ve coşku, heyecan dolu, tarihi Diyarbakır buluşmamız hayırlı ve mübarek olsun. Diyarbakırlılarla buluşmaktan en büyük sevinci ve bahtiyarlığı yaşıyorum. Biz Yeniden Refah Partisi olarak öncelikle evimizdeki yangına su taşıyacağız. Kendi evimiz cayır cayın yanarken efendim bu yangını kim çıkarttı, bu yangında kimin ihmali olduğu bu yangının neden çıktığı bunları konuşup vakit kaybetmek yerine hesap sormakla uğraşmak yerine bütün gücümüzü evimizdeki yanını söndürmeye harcayacağız. Bütün gücümüzle önce yangına su taşıyacağız. Önce milletimizin kurtuluşu için koşacağız. Bizler diğer muhalefet partilerine benzemeyiz. Bizim amacımız bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışı değil. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıdır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN 1994 YILI RUHUNA İHTİYAÇI VAR”

Türkiye’de 1994 ruhundan bahsedildiğini kaydeden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, en üst düzeydeki ağızlar dahi ‘1994 yılı ruhuna ihtiyacımız var ve 1994 yılına dönmemiz gerekiyor’ dediğini belirtti. Erbakan, “Bizde diyoruz ki, bu milletin istisnasız olarak hepsinin bildiği bir gerçek var oda 1994 ruhunun milli görüş ruhu olduğu gerçeğidir. Eğer biz bir ülke, devlet ve millet olarak 1994 yılı ruhunu geri istiyorsak hepimiz yeniden refahçı olmaya mecburuz. Çünkü milli görüş refahta ve 1994 ruhunun kaynağı milli görüş yeniden refahta onun için. Bütün milletimizin özlediği 54. hükumetin o efsane hizmetleri yeniden ve daha fazlasıyla gerçekleştirecek o irade Yeniden Refah Partisi’nde onun için. İkici 40 yılda Yeniden Refah Partimizin atacağı adımlar var, hep birlikte atacağımız adımlarla yaşanabilir bir Türkiye kurulacaktır. Yeniden büyük Türkiye’nin öncülüğünde İslam birliği kurulacak, İslam birliğinin bizim memleketimizin inancının temel değerleri doğrultusunda adil bir dünya yeni bir dünya kurulacak. Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü kılındığı bir dünya bu çalışmalarla sizlerin gayretiyle kurulacak inşallah. Biz Yeniden Refahız, biz milli görüşüz, maya ve dertlerin ilacı bizdedir, 50 senelik geçmişimiz bunun en açık ispatıdır. Geçmişte yaptık, yine geleceğiz ve yine yapacağız İnşallah” diye konuştu.

Bu haber 753 kez okundu.
Diyarbakır - 18:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.