29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Erdoğan’ın seçim öncesi söylediği sözleri hatırlattı!

Bölge - 19 Ağustos 2019 19:59 A A

Belediye başkanlarının görevden alınmasına dair seçim öncesi sinyal veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının terör örgütü ile ilişkilerini tespit ettikleri anda kayyum atanmasına ilişkin adım atacaklarını söylemişti.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ı görevinden aldı. Kayyum işlemi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimi öncesi yaptığı açıklamayı anımsattı.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ı görevden aldı.

“ANINDA KAYYUMLAR İÇİN YOLU AÇARIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimlerinden önce yaptığı açıklamalarda, geçmişte yaşananlara benzer şeyler yaşandığı takdirde HDP’li belediyelere kayyum atanacağının sinyalini vermişti. Erdoğan, “31 Mart’tan sonraki süreçte benzer şeyler yaşandığı anda biz bu işi anında yargıya götürür ve anında da kayyumlar için yolu açarız. Çünkü kayyumun ne denli faydalı olduğunu biz yaşayarak gördük” demişti.

“ONU ORADA TUTMAYIZ”

Erdoğan yine 31 Mart öncesi yaptığı bir konuşmada, “Terörle ilişkisi olmayan seçim kazanmışsa, o insanlara adımımız olmaz. Ama terörle ilişkisi seçim öncesi tespit edilememişse, daha sonra tespit edilirse onu orada tutmayız” ifadesini kullanmıştı.

DAHA ÖNCE DE KAYYUMLA YÖNETİLMİŞLERDİ

Diyarbakır, Mardin ve Van dâhil birçok HDP’li belediye, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL döneminde uzun süre kayyumla yönetilmişti.

Bu haber 2501 kez okundu.
Bölge - 19:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.