Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

Ergani’de Muhtarlardan DEDAŞ’a kesinti isyanı!

Diyarbakır - 5 Temmuz 2019 19:44 A A

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı isyan ettirdi, mahalle muhtarları DEDAŞ’ı bastı.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde mahalle muhtarları elektrik kesintilerinden dolayı DEDAŞ binasına giderek yetkililerle görüşmek istedi.

Kurum görevlileri ile tartışan muhtarlar, yetkililerden çözüm üretmelerini istedi. Ergani ilçesinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren mahalle muhtarları DEDAŞ binası önünde basın açıklaması yaptı.

Muhtarlar adına basın açıklaması yapan Adnan Menderes mahalle muhtarı Hamit Bıçak, “Günlerdir elektrik kesintileri vatandaşı perişan etmiştir” dedi.

‘’KESİNTİLER SON BULSUN’’

İlçede bu yaz ayında elektriklerin sıklıkla kesildiğini belirten muhtar Bıçak, “Vatandaşlarımızın şikayeti üzerine DEDAŞ binasına geldik. Bu kesintilere çözüm bulunması için yetkililerle görüşemiyoruz, bizi gördükleri zaman kaçıyorlar. Muhatap olacak bir personel bulamıyoruz. Biz bu ilçede yaşıyorsak bu ilçenin hakkını savunmak zorundayız. Muhtarlar olarak kendi mahallemizi ve vatandaşı düşünmek zorundayız. Yaz ayında elektrik kesintilerinde en çok ilçe esnafı sıkıntı yaşıyor. Buzdolaplarındaki gıdalar kokuyor, kesintiler nedeniyle esnaf kepenklerini açamıyor. Mahalle sakinleri bize sitem ediyor seçim öncesi sorunları çözeceksiniz diye oy verdik şimdi seçim bitti diye elektrik sorunları ile neden uğraşmıyorsunuz diyorlar. DEDAŞ sürekli kaçak kullanımı bahane edip kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Ama biz kesintilerin kaçak kullanımından kaynaklandığına inanmıyoruz. Trafoların yenilenmesi gereklidir. İsterlerse kesintilerin önüne geçebilirler” diye konuştu.

VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ

Bu durumun vatandaşı bezdirdiğini vurgulayan Muhtar Bıçak, “Artık yeter, elektriklerin bir daha kesilmesini istemiyoruz” dedi DEDAŞ elektrik kesintilerine duyarsız kaldığını ifade eden Bıçak, Kesintiler olduğunda DEDAŞ’a geliyoruz 186’yı ara diyorlar. 186’yı arıyoruz on dakika bize soru soruyor. Hangi cadde, abone kime ait, genel mi, kısmı mi diye sorular. 186’yı istemiyoruz tekrar santralımızı geri istiyoruz. Bir çok ilçenin elektrik hatları yeraltına alınmış. Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olan Ergani’de neden elektrik hatları yeraltına alınmıyor. Siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşları nerde bu memleketin sahibi yok, yetkililerden çözüm üretilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 464 kez okundu.
Diyarbakır - 19:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.