Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Esat Alakuş, ‘Gençliğin sesi olacağım’

Diyarbakır - 29 Aralık 2018 14:57 A A

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler nedeniyle AK Parti Sur İlçe Belediyesi Meclis Üyesi Aday adaylığında bulunan Esat Alakuş, gençliğin sesi olmak için aday adaylığına başvuruda bulunduğunu söyledi.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için Ak Parti Sur İlçe Belediyesi Meclis üyeliği Aday Adayı olduğunu ifade eden Alakuş, “Ben, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Gençler şahlanışımız ve yükselişimiz sizsiniz’ sözüyle bu yola çıktım. Rabbim nasip ederse sizlerin Duası ve büyüklerimizin teveccühü ile de davamızı ve partimizi mecliste layığı ile temsil etmek istiyorum. Rabbim utandırmasın. Adaylığım kesinleşirse özellikle Diyarbakır’daki gençlerimize yönelik bazı girişimlerde bulunacağım.” dedi.

ENES ALAKUŞ KİMDİR?

“1990 tarihinde Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne bağlı Kengerli Köyünde doğdum. İlk-orta ve Lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamladım. 2009-2011 yılları arasında Siirt Üniversitesi Elektrik Teknikeri Bölümünü bitirdim. 2013-2014 yılları arasında İstanbul’da Varış Yapı Elektrik Şirketinde çalıştım. 2015-2016 yıllarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitiminde Mühendislik Eğitimi aldım. Diyarbakır’da Dicle EDAŞ’ta çalışmaktayım. Aynı zamanda çiftçilik ile uğraşmaktayım. Yaklaşık 5 yıl boyuna Köy ihtiyar heyetinde bulundum. 7 yıldır AK Parti Sur İlçe Başkanlığı üyesiyim”

Bu haber 2028 kez okundu.
Diyarbakır - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.