32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eski Bağlar’ın Yüzde 90’ı Son 28 Ayda Asfaltlandı

Bağlar - 2 Ağustos 2021 18:04 A A

Diyarbakır’ın 36 il’den büyük merkez Bağlar İlçesinde belediyenin Karacadağ bazalt taşından ürettiği asfalt ile cadde ve sokakların yenilenmesine devam ediliyor.

Eski Bağlar bölgesinde son 28 ayda yapılan asfalt döşeme çalışmaları yüzde 90’a ulaştı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşların konforlu ulaşım imkanına kavuşmasını sağlamak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Bağlar Belediyesi, bir yandan uzun yılların ihmali olan ilçenin alt yapısını yenileyerek yeni yollar kazandırıyor, diğer yandan kullanılamaz hale gelen cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışması gerçekleştirerek ulaşım için elverişli hale getiriyor.

Son 28 ayda eski Bağlar bölgesinde yapılan asfaltlama oranı yüzde 90’a ulaştı. Çalışmalar, pandemi ve sıcak hava şartlarına rağmen aralıksız olarak devam ediyor.

Cezaevi alt köşesinde bulunan Barış Caddesi’nde bir buçuk kilometreye ulaşan alanda asfaltlama çalışması başlatıldı.

“HİZMET İÇİN DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR”

20 yıla yakın zamandan bu yana ilk kez yenilenen caddedeki çalışmaları yerinde inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden bilgi aldı ve çevrede bulunan vatandaşlarla görüşerek sorun ve talepleri dinledi. Bütün imkanları kullanarak vatandaşların hak ettiği hizmetleri alabilmesi için gayret ortaya koyduklarını anlatan Başkan Beyoğlu, “Milletimiz huzurlu ve mutlu olursa biz mutlu oluruz. Ulaşımda yaşam kalitesini artırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Daha gidecek çok yolumuz var ” dedi.

Bu haber 442 kez okundu.
Bağlar - 18:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.