Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eski Bakan Eker, Hipodromda fidan dikti

Çınar - 6 Mart 2021 16:36 A A

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Diyarbakır Hipodromu’ndaki fidan dikme programına katıldı ve tesiste incelemelerde bulundu.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Mehdi Eker, hipodromda daha önce 40 bin fidan dikilen alana, 4 bin fidan daha ilave yapıldığını aktardı.

Diyarbakır Hipodromu’nun Türkiye’nin en yeşil ve ağaç sayısı en fazla hipodromu olma özelliği taşıdığını belirten Eker, 2009’dan bu yana yüzlerce dönüm alanda ağaçlandırma yapıldığını anlattı.

“739 ENGELLİ ÇOCUĞUMUZ ATLI TERAPİDEN YARARLANDI”

Hipodromun birkaç önemli özelliği olduğunu dile getiren Eker, “2015 yılında burada bir terapi merkezi kuruldu. Özellikle bedensel engelli veya down sendromlu çocuklarımızın gerek psikoterapi gerekse bedensel aktiviteleri açısından fayda sağlıyor. Çünkü ata binildiği zaman bir takım kaslar özel olarak harekete geçiyor. Şimdiye dek 739 engelli çocuğumuz terapi merkezinden istifade etti. Şu anda gece yarışları için aydınlatma yapılıyor. Ocak ayında başladı, temmuz ayında bitecek inşallah. 30 milyon liralık bir yatırım. Diyarbakır’daki yarışların sadece gündüz değil gece de yapılabilmesine imkan tanıyacak”

Fidan Dikme programına, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Diyarbakır Hipodromu Müdürü Yılmaz Çelik, Diyarbakır Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Ertan Atalar, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları başkanı Müzeyyen Kaya ve çok sayıda partili katıldı.

Bu haber 490 kez okundu.
Çınar - 16:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.