38° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Eker, Memur-Sen İl Başkanı Ensarioğlu’nu ziyaret etti

Diyarbakır - 6 Mart 2020 18:58 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Memur-Sen camiası ve konfederasyon olarak kendileriyle ortak değerleri olan, birçok değeri müşterek olarak paylaştıkları, felsefesi ile bugüne kadarki kuruluş değerleri ile birçok hususu paylaştıkları Konfederasyon olduğunu ifade ederek, “Memur-Sen’in farklı konularla ilgili ortaya koydukları çalışmaları ve görüşleri takdir ile izliyor ve takip ediyoruz” diye konuştu.

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, geçtiğimiz günlerde seçilen Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu’nu ziyaret etti.

Beraberinde Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti İl Başkanı Serdar Budak, İl Yönetim kurulu üyeleri, Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can, Ergani İlçe Başkanı Şükrü Sayan, Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya ile birlikte Memur-Sen’i ziyaret eden Bakan Eker, Ensarioğlu’na hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

ENSARİOĞLU: “RABBİM BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, 20 binin üzerinde üye ile Diyarbakır’daki tüm Kamu kurum ve kuruluşlarında yetkili bir konumda olduklarını hatırlatarak, “Bu yetkiyi, başta Sayın Bakanımız olmak üzere değeri vekillerimiz ve İl yönetimi ile birlikte sahanın her yerinde kendilerinden aldığımız destekle yürütüyoruz. Sahadaki talepleri ve sorunları zaman zaman kendileriyle de paylaşıyoruz. Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi her anlamda daim etsin” dedi.

“DEVLETİMİZİN, HÜKÜMETİMİZİN VE ORDUMUZUN YANINDAYIZ”

Memur-Sen olarak her zaman dik durduklarının altını çizen Ensarioğlu, “En zor günlerinde dahi biz hizmet edenin, dik duranın her zaman yanındayız. Bugünde ülkemize karşı yapılan bu alçak saldırılara Ülkemizin, Devletimizin ve Ordumuzun yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. En kritik dönemde dahi Memur-Sen üzerine düşen görevi her zaman yapmıştır, inşallah bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Bizleri ziyaret eden Sayın Bakanlarımıza, Milletvekilimiz ve İl Başkanı ile İl yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

EKER: “HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Eski dönem Bakanlardan Mehdi Eker ise, Diyarbakır Memur-Sen’de yapılan yönetim değişikliğinin ardından Nurhak Ensarioğlu’nun İl Başkanı olarak göreve başladığını anımsatarak, “Memur-Sen camiasına ve Başkan Ensarioğlu’na hayırlı ve uğurlu olsun. Allah hayırlı hizmetlere vesile kılsın. Bugün ki yaptığımız bu ziyareti aslında daha önceki günlerde yapacaktık. Daha önce bir iki kez planladık. Fakat malum İdlip’te şehitlerimiz olması sebebiyle, Diyarbakır programımızı ertelemek durumda kaldık. O nedenle o günkü ziyaretimizi bugün gerçekleştirdik” dedi.

“MEMUR-SEN ORTAK DEĞERLERİMİZ OLAN BİR KONFEDERASYON”

Memur-Sen camia ve konfederasyon ile aynı ortak değerleri paylaştıklarına değinen Eker, “Ortak değerlerimiz olan bir çok değeri müşterek olarak paylaştığımız, felsefesi ile bugüne kadarki kuruluş değerleri ile bir çok hususu paylaştığımız bir konfederasyondur. Bir STK olarak Türkiye’nin en yetkili ve büyük memur konfederasyonu olarak hem ülkenin sorunlarına yaklaşımı, hem de temsil ettiği kamu görevlilerin farklı branşlarda ve konulardaki sendikal faaliyetleriyle mensuplarının ve üyelerinin haklarını kamuoyuna karşı koruma, müdafaa etme, mesleki dayanışmayı ortaya koyma hususunda felsefesini devam ettiriyor. Bundan sonra da hayırlı hizmetleri hem sendika ve konfederasyon olarak kendi mensuplarına ait çalışmaları başarı ile yürütür, hem de tabi bu tür müesseseler, kuruluşlar toplum, ülke ve dünya meselelerine yaklaşımları, ürettikleri fikirler, görüşler önemlidir. O nedenle de biz de Memur-Sen’in bu konularla ilgili ortaya koydukları çalışmaları görüşleri takdir ile izliyor ve takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 2808 kez okundu.
Diyarbakır - 18:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.