23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Esnafın tepkisi korsan çadırları kaldırttı!

Diyarbakır - 15 Aralık 2019 14:51 A A

Diyarbakır esnafının korkulu rüyası olan korsan esnaflar Galeria iş merkezi önünde ‘yöresel lezetteler fuarı’ adı altında stant açmak istedi. DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu’nun girişimleriyle çadırlar kaldırıldı.

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelerek Diyarbakır’da ‘yöresel lezzetler’ adı altında sağlıksız ürünler satan korsan pazarcılar Galeria iş merkezi önünde stant açtı. Kan ağlayan kent esnafı duruma tepki gösterdi.

“DİYARBAKIR’I MESKEN TUTMUŞLAR”

Korsan stantların kaldırılması için büyük çaba sarf eden Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, “Kent esnafının durumu ortada. Esnafımız kan ağlarken birileri sağlıksız ürünleri halkımıza fuar adı altında satmaya çalışıyor. Birkaç yıldır bu kişiler Diyarbakır’ı kendilerine mesken tutmuş durumda. Kim niye hangi amaçla bunları getiriyorsa bu işte farklı hesaplar var. Burada ciddi bir rant var, bu ranttan birileri beslenmek istiyor. Ama biz esnafımızın hakkını ve vatandaşımızın sağlıksız örünler almasına göz yumamayız. Halkımız bunlara dikkat etmesini istiyoruz çünkü sattıkları ürünler şaibeli. Girişimlerimiz sonucu kurulan çadırlar kaldırıldı. Umarız yetkililer halkın duygularını istismar eden bu kişilere dikkat eder ve kentimize gelmemeleri noktasına gerekli önlemleri alır” dedi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1114 kez okundu.
Diyarbakır - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.