16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ev hayallerini dolandırıcı yıktı!

Diyarbakır - 18 Aralık 2018 10:24 A A

Diyarbakır’da 20 yıldır hayvancılık işi ile uğraşan 44 yaşındaki Abdurrezzak Uruç, 4 inek, 60 dana ve kızına ait 10 bileziği satarak ev almak istedi. Uruç, M.Y adlı kişinin kendisini dolandırdığını iddia etti.

  • DiyarbakırlıAbdurrezak Uruç 20 yıldır hayvan ticareti yaparak geçimini sağlıyor. Evli ve 6çocuk babası olan Uruç, geçtiğimiz aylarda kendisine ait 4 inek, 60 dana vekızına ait 10 bileziğini sattı. 322 bin TL para toplayan Uruç, Kayapınarİlçesi’nde bir daire satın almak istedi. Ancak topladığı para ile ev alamayanUruç, M.Y adlı kişinin kendisini dolandırdığını iddia etti.

İNEK PARALARI GİTTİ

Tüm birikimini kaptırdığını ve mağdur olduğunu dile getiren Uruç, “Kayapınar İlçesi’nde M.A adlı kişiye ait dairelere baktık. 322 bin TL değerinde olan bir daire beğendik. Dairenin 292 bin TL’sini götürüp M.Y adlı kişiye verdim. Bunun karşılığında teminat olarak bana 100 bin TL’lik arazi tapusu ve senet verdi. Bir süre sonra kalan 30 bin TL’yi  de denkleştirip verdim. Ertesi gün adamı aradım telefonu kapalıydı, yani anlayacağınız parayı aldığı gibi benimle iletişimi kesti. Yaşanan durumla ilgili suç duyurusunda bulundum” dedi.

HAMALLIK YAPACAĞIM

Yıllardır çalıştığını ve tüm birikintisini kaybettiğini ifade eden Uruç, “Bu evi almak için 4 ineğimi, 60 danamı ve kızıma ait 10 bileziği sattım. Ama yılların birikimi gitti. Şuan çok zor durumdayım. Kirada oturuyorum ve bir gelirim yok. Bu gidişle hamallık yapacağım. Tek istediğim mağduriyetimin giderilmesi. Bu şahıs hakkında zaten suç duyurusunda bulundum. Umarım adalet tecelli eder” şeklinde konuştu.

 (Harun AYTULUN’un Özel Haberi)

Bu haber 1242 kez okundu.
Diyarbakır - 10:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.